BZRK

Michael Grant Wydawnictwo: Amber Cykl: BZRK (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Kubala
Amber
BZRK (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agnieszka Kubala

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Groźna strona technologii

11 Link do recenzji

Nanotechnologia – nazwa całego zestawu technik i sposobów tworzenia rozmaitych struktur o rozmiarach nanometrycznych, czyli na poziomie pojedynczych atomów i cząsteczek.
Badacze i futurolodzy uważają, że nanotechnologia może przekształcić wszystkie dziedziny naszego życia, od opieki zdrowotnej i produkcji po oczyszczanie środowiska i podróże kosmiczne. Wiele spośród...

Koncept na tą serię jest genialny! No ale czego można było się spodziewać po autorze Gone :D

Nie mam pojęcia dlaczego w Polsce książka nie była popularna i nie udało się wydać kolejnych tomów. Fantastyczna, oryginalna koncepcja, wartka akcja. Powieść jest po prostu prawdziwa, brutalna. Rewelacyjna literatura młodzieżowa, pełna akcji, technologii i intryg.

Recenzja książki znajduje się również na moim blogu: http://magia-ksiazek-recenzje.blogspot.com/2016/09/bzrk-czyli-o-swiecie-makro-i-nano_25.html

Makro i nano. To dwa miejsca, w których dzieje się akcja powieści Michaela Granta pt. ,,BZRK''. Autor po znakomitej serii dla młodzieży ,,Gone Zniknęli'' zabrał się do napisania innego cyklu, nieco trudniejszego, gdyż jest on z...

Książka, która swoją plastycznością wręcz prosi się o ekranizację. Wartka akcja, postacie może jednowymiarowe, ale charakterystyczne. Pozycja warta uwagi.

Raczej nie dla mnie
Styl pisania bardzo przyjemny w odbiorze jednak za dużo w tej książce technologii a za mało emocji. Bohaterowie też niezbyt interesujący

Czuję się nieswojo, kiedy główni bohaterowie książki mają po 17 lat, a ja 33. Coraz mniej utożsamiam się.... fuck!!
Początek książki rewelacyjny, z humorem, momentami drastyczny. Jednak id dalej w las tym powtarzalność i infantylność staje się wszechobecna. Nie licząc końcówki ;)
Czytałem z prawdziwą przyjemnością, polecam.

Ciekawa wizja przyszłości,polecam.

Mysle że trudno jest tą książkę ocenić jednoznacznie. Były momenty kiedy zmuszałem się aby ją czytać, bo po prostu mało się działo, a natłok bohaterów, którzy byli przedstawieni wyłącznie jako wojownicy "dobra ze złem" (nie licząc może Bug Mana i Burnowskiego) sprawiał że w zasadzie było mi wszystko jedno jak to się skończy. Były też momenty kiedy umiała wciągnąć, ale...

Miałam duże oczekiwania wobec tej książki. W końcu została napisana przez Michaela Granta, autora serii GONE, jednej z najlepszych, jakie było mi dane dotąd czytać. W dodatku koncepcja nanorobotów i walk w mikroświecie... To wystarczyło, by zyskać moją uwagę. I przyznaję, żałuję, że nie zabrałam się za tę powieść tuż po zakupie, bo przerosła wszelkie moje oczekiwania.

Co...

Dyskusje