rozwiń zwiń

Powieści, które wkrótce doczekają się ekranizacji

LubimyCzytać LubimyCzytać
06.07.2017

Informacja o tym, że dana książka zostanie zekranizowana wzbudza zazwyczaj spore emocje - niektórzy się cieszą, inni są źli, że książki będą wznawiane w filmowych okładkach, a jeszcze inni boją się konfrontacji swoich wyobrażeń z wizją reżysera. Przeczytajcie jakie książki są w planach wytwórni filmowych.

Powieści, które wkrótce doczekają się ekranizacji

Zapisane w wodziePaula Hawkins (Tłumaczenie: Jan Kraśko, Wydawnictwo: Świat Ksiązki)

Autorka Dziewczyny z pociągu kolejną powieścią pokazałą, że potrafi pisać dobrze sprzedające się książki. Nad ekranizacją Zapisanego w wodzie będzie sprawować pieczę jako producentka wykonawcza, wspólnie z Marckiem Plattem oraz Jaredem LeBoff.

„ Alec, obudź się. Obudź się! Nel Abbott nie żyje. Znaleźli ją w wodzie. Skoczyła”.  

„Julio, to ja. Musisz oddzwonić. Oddzwoń. Proszę. To ważne. Oddzwoń, jak tylko będziesz mogła, dobrze? Chcę… To ważne”. 

Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry. Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc. Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła”. A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą. Julia się boi. Tak bardzo się boi. Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyna, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła.  A najbardziej boi się wody i zakola rzeki, które miejscowi nazywają Topieliskiem. 

W tym samym dynamicznym stylu i z tym samym dogłębnym zrozumieniem kierujących człowiekiem instynktów, jakie pochłonęły miliony czytelników jej debiutanckiej powieści, Paula Hawkins przedstawia nowy porywający thriller, w którego tle czają się historie z przeszłości i drzemie siła, z jaką potrafią one zniszczyć ludzkie życie.

SuszaJane Harper (Tłumaczenie: Magdalena Nowak, Wydawnictwo: Czarna Owca)

Produkcją filmu zajmuje się Reese Witherspoon wspólnie z Bruną Papandreą, która powiedziałą magazynowi "Deadline": Kiedy się zakochujesz, uczucie jest trudne do zaprzeczenia, a ta wyjatkowa książka Harper posiada dwie z moich ulubionych cech: jest wspaniale napisana i dzieje się w Australii".

Agent federalny, Aron Falk, otrzymuje wiadomość wzywającą go do przyjazdu do Kiewarry. Powodem pierwszej od lat wizyty w rodzinnym miasteczku jest pogrzeb jego najlepszego przyjaciela, Luke’a i jego najbliższych. Kiedy dwadzieścia lat wcześniej Falk został oskarżony o morderstwo, Luke zapewnił mu alibi. W atmosferze pełnej podejrzeń Falk i jego ojciec uciekają z Kiewarry. Przed formalnym oskarżeniem Arona ratuje niezachwiane zapewnienie Luke’a, że w feralnym momencie on i Aron byli razem. Lecz jest ktoś, kto ma pewność, że to było kłamstwo.

Pośród najdotkliwszej suszy w całym stuleciu, Falk i miejscowy policjant próbują dociec, co naprawdę przytrafiło się Luke’owi. Kiedy pełen obaw Falk rozpoczyna śledztwo dotyczące śmierci przyjaciela, głęboko skrywane tajemnice i kłamstwa wracają ze zdwojoną siłą. Wkrótce Falk przekona się, że małe miasteczka zawsze skrywają wielkie tajemnice…

Za kryminał "Susza" Jane Harper otrzymała nagrodę literacką stanu Wiktoria dla najlepszej niewydanej jeszcze książki. Jej ekranizacją jest zainteresowana sama Reese Whiterspoon.

LokatorkaJP Delaney (Tłumaczenie: Mariusz Gądek, Wydawnictwo: Otwarte)

Reżyserem filmu ma być Ron Howard, a prawa do ekranizacji zakupiło studio Universal. Howrd ma także zająć się produkcją, wspólnie z Brianem Grazerem, Michaelem De Lucą oraz Ericą Huggins.

Idealne mieszkanie. Wymarzona lokatorka. Doskonała zbrodnia.

Emma już nie mieszka przy Folger Street 1, na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki, obecna i była, są do siebie bardzo podobne: kolor włosów, rysy twarzy, pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela, ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój. Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje, Jane jeszcze tak.

Doskonały thriller psychologiczny, który podbił listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrzeGail Honeyman (Tłumaczenie: Magdalena Słysz; Wydawnictwo: HarperCollins Polska)

Produkcją również tej ekranizacji zajmie się filma producencka Reese Witherspoon Hello Sunshine, plotka głosi, że aktorka może również wystąpić w filmie.

Eleanor Oliphant ma się całkiem dobrze. Skończyła trzydzieści lat, jest filologiem klasycznym, ale pracuje w księgowości, oszczędzając każdego pensa. Nosi niezniszczalny bezrękawnik, ma stały harmonogram posiłków i niechętnie rozmawia z kolegami z pracy. Uwielbia zakupy w Tesco i swoją jedyną roślinę doniczkową. 

Eleanor doskonale wie, jak przetrwać, ale nie wie, jak żyć. Nie brakuje jej niczego, z wyjątkiem… wszystkiego. Ludzie na ogół mają ją za wariatkę. Są jednak wyjątki – ci, którzy chcą jej pokazać, że życie może być lepsze, nie tylko „znośne”.

Sleeping BeautiesStephen KingOwen King

Na podstawie jeszcze niewydanej książki rodzinnego duetu powstanie serial telewizyjny. Produkcją zajmie się zarówno Stephen i Owen Kingowie, jak i firma Anonymous Content wraz z Michaelem Sugarem.

Spektakularna współpraca ojca z synem, Stephena Kinga i Owena Kinga to opowieść o tym co by się stało gdyby kobiety zniknęły ze świata mężczyzn.

W przyszłości tak nieodległej, że mogłoby to być teraz coś dziwnego dzieje się z kobietami idącymi spać – ich ciała pokrywa cieniutki kokon. Jeśli się przebudzą lub kokon zostanie naruszony, kobiety staną się niezwykle agresywne, ale jeśli będą spały, przeniosą się w inne miejsce…

Mężczyźni zostają sami, zostawieni na łaskę swych coraz bardziej pierwotnych zachowań. Jednak jedna kobieta, tajemnicza Evie, okazuje się odporną na błogosławieństwo czy też przekleństwo jakim jest choroba snu. Czy Evie to medyczna anomalia, którą można zbadać czy może demon, którego trzeba zgładzić?

Powieść będzie miała zagraniczną premierę 26 września.

Artemis - Andy Weir 

Po wielkim sukcesie komercyjnym „Marsjanina” nie powinno nikogo dziwić, że prawa do ekranizacji kolejnej powieści Andy'ego Weira sprzedały się na pniu. Produkcją zajmie się Simon Kinberg, który pracował również przy „Marsjaninie”.

Główną bohaterką jest Jasmine Bashara, znana także jako Jazz, znudzona swoim dotychczasowym bezcelowym życiem dwudziestokilkulatka. Dziewczyna chce uciec z miasteczka, w którym żyje i poszukać czegoś większego, lepszego. Akurat w jej przypadku może to być dość trudne - bowiem miasteczko, w którym żyje to Artemis - pierwsze, i póki co jedyne, miasto na Księżycu... Życie tam potrafi być uciążliwe, szczególnie jeśli nie jest się nieprzyzwoicie bogatym.

Jasmine, oprócz zwykłej pracy, trudni się drobnym przemytem - pewnego dnia trafia jej się okazja życia i ta okazja przynosi ze sobą ogromne konsekwencje, a Jazz trafia w sam środek szemranej walki dwóch opozycyjnych ugrupowań, chcących kontrolować Artemis.

„Artemis” ma mieć zagraniczną premierę w połowie listopada.

 


komentarze [18]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
masztylkowska 07.06.2019 15:19
Czytelniczka

Ja wciąż czekam na "Lokatorkę" już dość sporo czasu, i jestem zawiedziona... może w końcu się kiedyś doczekam. Powieść sama w sobie mi się bardzo spodobała.. jestem ciekawa jak film będzie się prezentować.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Flowerbed 25.03.2019 17:27
Czytelniczka

Ja czekam na:

Dobry omen

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Dobry omen
johanatomana57 24.03.2019 21:36
Czytelnik

Kiedy będzie premiera Lokatorki?? Już 2 lata minęły od zapowiedzi:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Veronica 10.07.2017 22:08
Czytelnik

A propos Kinga, film "To" bedzie miec piemiere 8 wrzesnia. Doczytuje ksiazke i niecierpliwie czekam na film. Jest tez wersja z 1990r,wiec obejrze obie. A "Mroczna wieza" dla mnie obowiazkowa:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
konto usunięte
10.07.2017 20:08
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Bookman 10.07.2017 19:56
Czytelnik

W związku z ekranizacjami powieści irytuje mnie tylko ta jedna, jedyna rzecz, a mianowicie to, że książki będą wznawiane w filmowych okładkach, lub pojawią się kółeczka, lub cokolwiek innego reklamującego ekranizacje tychże powieści i rzucającego się w oczy tuż przy tytule. Przyznaję, że jestem estetą. Jeżeli mam książkę z piękną, estetycznie wykonaną graficznie okładką,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
matek 09.07.2017 10:26
Czytelnik

Ciekawe jak poradzi sobie Steven Spielberg z fenomenalnym Player One Ernesta Cline'a.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mistralski 08.07.2017 13:31
Czytelnik

Legenda Dywizjonu 303

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Magda 08.07.2017 04:59
Bibliotekarka

Czekam z niecierpliwością na ekranizacje Lokatorki, ciekawa jestem jak wyjdzie. Na pewno obejrzę również Zapisane w wodzie- ta książka zdecydowanie mnie wciągnęła i była dużo lepsza od Dziewczyny z pociągu.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Eulalia Pstryk 07.07.2017 18:52
Czytelniczka

W październiku ma być jeszcze premiera "The Ritual" Adama Neville'a. Całkiem fajny, klimatyczny horror, rozgrywający się w skandynawskich lasach. To w ogóle niezły pisarz, szkoda, że u nas go nie wydają.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post