Zjazd rodzinny

Insignis
2023-09-27
2023-09-27
2022-02-22

Było średnio, chyba po prostu komedie romantyczne nie są dla mnie...

Było średnio, chyba po prostu komedie romantyczne nie są dla mnie...

1. Stracony ogromny potencjał!
2. Świetny pomysł na historię jednak potem autorka zupełnie się pogubiła.
3. Bohaterowie niezwykle infantylni, ich zachowania mało zrozumiałe. Niektóre fragmenty zupełnie niepotrzebne i obniżają ocenę całości, dialogi jakby nastolatki ze sobą rozmawiały.
4. Szkoda, że to wyszło w takiej formie, bo to mogła być świetna powieść o bardzo realnych problemach i sytuacji rodzinnej gdy starzeją się rodzice, i zmienia się dynamika między rodzeństwem.

1. Stracony ogromny potencjał!
2. Świetny pomysł na historię jednak potem autorka zupełnie się pogubiła.

Zjazd rodzinny to książka o relacjach rodzinnych, w których mimo że wszyscy się kochają, to najtrudniej się ze sobą porozumieć i dogadać. A co wyniknie ze spotkania rodzinnego na pewno nie brak tu śmiesznych sytuacji i humoru.

Z jednej strony nie lubię książek, gdzie jest dużo bohaterów i różnych historii, bo nie umiem się wczuć finalnie w żadną z nich. Z drugiej jednak tu wszystko fajnie się łączyło, nie gubiłam się w tym kto jest kim (mimo że mieliśmy mieszaną perspektywe aż 6 osób) a do tego książka ma wiele moich ulubionych wątków.
Mamy motyw second chance z dwójką, która znała się od czasów szkolnych, oboje czuli do siebie miętę, ale żadne z nich nie odważyło się zrobić pierwszego kroku. A teraz spotykają się znowu.
Mamy też motyw friends to lovers między mężczyzną a jego asystentką. Na dodatek jest też rozwodnik i urocza cukierniczka. Ta dwójka spędziła z sobą noc jakiś czas temu, ale nic więcej z tego nie wynikło, choć oboje by tego chcieli.
Podobają mi się mężczyźni, którzy nie są samozwańczymi samcami alfa, ale mają też swoje obawy, czasem potrafią czuć niepewność czy skrępowanie. W ogóle wszystkie postacie mi się podobały. Również rodzice, którzy wprowadzają do akcji dużo humoru.
Ale to nie tylko trzy historie miłosne. To samo życie. Trójka rodzeństwa, które nie potrafi się dogadać. Trójka zupełnie różnych osób, które dzieli wiele, ale łączy miłość, choć do tego trzeba dotrzeć. Historia o tym, jak jedno zdarzenie i kłamstwo ciągnie za sobą kolejne złe emocje i nie jest łatwo wróć do tego, co było. To książka, przy której wylałam wiele łez, bo relacje i uczucia bohaterów nie są łatwe. Ogromnie ją polecam!

Mamy motyw second chance z dwójką, która znała się od czasów...

Oj bardzo ciężko było mi przebrnąć przez tę książkę. Niby koncept interesujący, z potencjałem. Niby miało być przyjemnie. Ale poziom tej książki mnie tak kuł, dialogi były przydługawe, niewiele wnoszące, momentami tak nienaturalne, a wręcz krindżowe, bohaterowie niby dorośli, a mentalnie jakby nastolatkowie. Historia miała potencjał i to spory, a po połowie książki to było tylko gorzej. Szkoda... a taka ładna okładka...

5/6 Amerykańska obyczajówka, 4 w jednym. Trzy romanse i jeszcze zagadnienie skomplikowanych relacji rodzinnych i jak je utrzymać w bonusie. I chyba za ten ostatni wątek doszła ostatnia gwiazdka.

„Zjazd rodzinny” to jeden z tytułów, który był na moim stosie hańby. Oh jakie to byłoby cudowne, gdyby on wreszcie zaczął się kurczyć, a nie rosnąć w nowe tytuły 😉
Z ręką na sercu przyznaję, że jest to książka, na którą czekałam od początku roku, jak nie dłużej. Meghan Quinn zabrała mnie w podróż jakiej potrzebowałam i słuchajcie – jestem tak oczarowana rodzeństwem Chnce, że nie mogę przestać się uśmiechać i nie wiem jak wejdę w nowa historię.
Dosłownie przeniosłam się razem z bohaterami, czyli wspomnianym rodzeństwem: Palmer, Cooper-em i Fordem, na Marina Island niedaleko Seattle. Rodzeństwo zjeżdża się, aby uczcić przyjęciem jubileuszowym swoich rodziców. Poznajemy trzy różne postaci, trzy różne historie miłosne, których perypetie autorka rozłożyła na mocne prawie 500 stron. Palmer jest najmłodsza z rodziny. Z pozoru żyje swoim wymarzonym życiem, jednak pod warstwą ochronną znajduje się dziewczyna, która nadal nie poradziła sobie z wydarzeniami z przeszłości. Pogubiona, natrafia na swoją nastoletnią miłość i odkrywa, że uczucia do Beau są cały czas aktualne, a jej pożądanie względem dorosłego już mężczyzny jest coraz mocniejsze. Podobny schemat dotyczy dwóch braci. Ford to najstarszy z rodzeństwa i wydawać by się mogło, że najbardziej dojrzały, najbardziej odpowiedzialny i najmądrzejszy. Przejął prowadzenie rodzinnego biznesu, jednak w swojej przygodzie z rodzinną firma, totalnie zatracił siebie, a przede wszystkim zapomniał o uczuciach i sercu, które od wielu lat skrywa miłość do swojej asystentki Larkin. Larkin tak jak i Ford skrywa uczucia, do swojego szefa. A Beau, który jest jej bratem, od lat kocha się w Palemer. Inna sytuacja spotyka Coopera, który po rozwodzie chce zmiany w swoim życiu. Po drodze do znalezienia samego siebie odkrywa, że jego drugą połówką jest najlepsza przyjaciółka jego byłej żony, Nora.
Rodzeństwo oprócz skrywanych uczuć, problemów osobistych, mają jedną największą wadę – zatracili swoje więzi rodzinne, doprowadzając do rozłamu w rodzinie Chance-ów.
Przezabawna historia, która pokazuje jak każdy z nich walczy z samym sobą, ale też ze sobą. Autorka w cudowny sposób ukazała, że rodzina i więzi rodzinne naprawdę są najważniejsze, a grając do jednej bramki jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko co sobie tylko wymarzymy. Bardzo podobało mi się to, że każdy z bohaterów jest na wskroś realistyczny, jest człowiekiem, którego znamy, albo mijamy na ulicy. Bez problemu możemy utożsamić się z każdym z rodzeństwa, znaleźć w nich siebie. Cudownie było przeżywać razem z nimi zmiany, które zachodziły w nich samych, prawdy do których dochodzili, ale przede wszystkim razem z Palmer, Cooper-em i Fordem dostrzec, że to co sprawia, że są szczęśliwi jest tuż obok nich, w zasięgu ręki.
Przecudowna powieść, która doprowadziła mnie do łez z kilku powodów: ze śmiechu i z emocji, czułam motylki w brzuchu razem z bohaterami, a sceny miłosne doprowadzały wręcz do wrzenia.
Jeśli jeszcze nie poznaliście rodzeństwa Chance i nie odwiedziliście Marina Island to najwyższa pora to zmienić.

"Zjazd Rodzinny"
Autor: Meghan Quinn
@meghanquinnbooks
Wydawnictwo: @insignis_media

"Każdy radzi sobie sam,Każdy sam układa sobie życie" to motto rodziców trójki rodzeństwa. Ich małżeństwo będzie świętować złote gody. Niestety już na wstępie rodzinnego spotkania, rodzice zrzucają na dzieci bombę..

Ford to najstarszy syn, który w pełni poświęca się pracy. To rozsądny i odpowiedzialny facet, który nie ma w zwyczaju kierować się sercem.

Cooper drugi,młodszy z adoptowanych braci. Odepchnięty z rodzinnej firmy, postrzegany jako ktoś, kto szybko się nudzi i nie podąża zbyt długo obraną przez siebie ścieżką. Jednak to on stawia na szali swoje małżeństwo i poświęcił się opiece rodzicom, gdy tato zachorował.

Palmer, która czuje sie samotna i opuszczona przez braci,zatraca się w świecie kulinarnego instagrama, dużo podróżuje. Niestety los nie jest jej przychylny. Zostaje bez mieszkania i środków do życia.

To historia trójki rodzeństwa i ich perypetie miłosne. Rodzeństwo spotyka się w domu z dzieciństwa,w celu zorganizowania przyjęcia dla rodziców. Niestety przez rywalizację między nimi dochodzi do katastrofy, zawodu i większego muru między nimi.

Czy uda im się rozwiązać problemy siostrzano-braterskie?

Świetna,lekka Książka, którą naprawdę szybko się czyta. Na początku można się troszkę pogubić, ponieważ powieść jest pisana z perspektywy aż sześciu osób. Z czasem jednak wszystkie wątki są jasne i czytelne. Książka zawiera dużą dawkę humoru i szczyptę pikanterii. Super pokazane realia życia rodzinnego, kłótni, obraz popełnianych błędów i ich naprawiania.

meggi.books

"Zjazd Rodzinny"
Autor: Meghan Quinn
@meghanquinnbooks
Wydawnictwo: @insignis_media

Ford to najstarszy syn, który w pełni poświęca się pracy. To rozsądny i...

Czytając książkę "Zjazd rodzinny" bardzo często się śmiałam, co nie zdarza mi się często. Gdzieś w połowie podczas sytuacji z Palmer w kitlu i Beau autentycznie popłakałam się ze śmiechu, chyba pierwszy raz w życiu podczas czytania książki. Następna taka sytuacja była z namiotem w salonie, potrójna nie zaplanowana randka też była zabawna, ogólnie kłótnie między rodzeństwem to złoto. Trochę naciągane dla mnie było to, że cała trójka rodzeństwa zaczęła nowe związki jednocześnie w tym samym czasie. Pod koniec historia już trochę mi się dłużyła, jednak mam wielką ochotę sięgnąć teraz po inne książki autorki.

Martin i Peggy Chance świętują złote gody, a trójka ich dzieci: Ford, Cooper i Palmer mają zaplanować przyjęcie rocznicowe. Okazuje się jednak, że skupiony na pracy Ford, Cooper, któ nie może się otrząsnąć po rozwodzenie i wyzwolona instagramerka Palmer nie są w stanie nie tylko znaleźć miłości w swoim życiu, ale też stawić czoła bratersko-siostrzanej rywalizacji oraz definitywnemu końcowi dzieciństwa.
Zupełnie nie mogę zrozumieć fenomenu tej książki. Owszem, to miła historia o tym, że rodzina jest najważniejsza i razem jesteśmy silni, ale naprawdę nie wierzę w to, że jedna nocna rozmowa może zmazać niesnaski nagromadzone przez wiele lat.
Czy spędziłam z nią miło czas? Tak, ale liczyłam na coś więcej. Śmiałam się może raz, częściej zgrzytałam zębami z irytacji na ciągłe kłótnie i brak zdecydowania dorosłych przecież ludzi.
Trzy romansujące pary, z których w zasadzie nikt nie jest sympatyczny, to trochę za dużo dobrego – na dodatek cała ta historia zmierza tylko w jednym kierunku.
Czy rodzeństwu uda się zorganizować przyjęcie? Czy odbudują więzi między sobą? I wreszcie, czy uda im się znaleźć miłość?
O tym musicie przekonać się sami. Nie oczekujcie zaskakującego zakończenia. Jeśli jednak poszukujecie książki dla relaksu, na zimowe wieczory – to ta nada się na pewno.

• Biblioteka