Z zimną krwią

Wydawnictwo: Filia
Cold Blood
Emilia Skowrońska
Ag2S

Piąta część bestsellerowej serii o detektyw Erice Foster. Kiedy Erika Foster otwiera zardzewiałą walizkę, znajduje w niej rozczłonkowane ciało młodego mężczyzny i choć wiele już widziała w swojej karierze, to z podobnym widokiem ma do czynienia po raz pierwszy. Dwa tygodnie wcześniej znaleziono identyczną walizkę z ciałem młodej kobiety. Co łączy dwa morderstwa? Kiedy Foster wraz z zespołem...

Piąta część bestsellerowej serii o detektyw Erice Foster.

Dwa tygodnie wcześniej znaleziono identyczną walizkę z ciałem młodej kobiety. Co łączy dwa morderstwa? Kiedy Foster wraz z zespołem zaczynają śledztwo, szybko orientują się, że to przypadek seryjnego mordercy, który już zaplanował kolejny ruch i zawsze jest przed nimi o krok.

Gdy policjanci są co raz bliżej schwytania mordercy, Erika zostaje ofiarą brutalnego ataku. Zmuszona do odpoczynku w domu, nie zważa na pogróżki i za wszelką cenę chce wrócić do pracy.

Walizek przybywa, a na dodatek w śmiertelnym niebezpieczeństwie znalazły się bliźniaczki jednego z kolegów detektyw. Czy uda jej się je uratować zanim będzie za późno? Czas mija nieubłaganie szybko, a kiedy główny podejrzany zostaje namierzony, Foster odkrywa, że morderca nie działa w pojedynkę.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/349

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/349

Aneta Wiola | 2019-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2019

CZY ZABIŁABYŚ Z MIŁOŚCI?

Erika Foster z podobnym widokiem ma po raz pierwszy do czynienia w swojej karierze. Policjantka zostaje przydzielona do śledztwa, gdzie głównym przedmiotem jest walizka, a w niej rozczłonkowane ciało mężczyzny.
Dwa tygodnie wcześniej znaleziono podobny bagaż z poćwiartowaną młodą kobietą. Główna Inspektor szybko odkrywa, że to seryjne morderstwo, a morderca który zaplanował kolejny ruch, jest o krok przed nimi.

Tym razem mamy do czynienia z parą morderców.
Jeden chce zabijać, upaja się kontrolą ludzkiego życia, fascynuje go, że policjanci odkrywają kolejne elementy układanki, tylko dlatego, że on im na to pozwala. Śledczy jak ślepe krety błądzą, nie wiedząc że jedyna osoba, która może powiązać to wszystko, to ktoś, kogo pomijają, mimo zadawanych pytań.

Drugi morderca nie chce zabijać, panicznie boi się, że stał się pionkiem w tej upiornej grze.
Z zapisków możemy dowiedzieć się, o przymusowym działaniu, szantażu emocjonalnym i o wpływie toksycznej...

Karol | 2019-03-27
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 marca 2019

Cykl o Erice Foster to jedna z moich ulubionych serii które miałem okazję przeczytać w ostatnich latach. Zawsze wypowiadałem się o tym cyklu w samych superlatywach i wiązałem z nim duże nadzieję, stąd też mam naprawdę duży problem z tą częścią.

Poprzednie części miały pewien motyw przewodni, czasami autor wodził nas za nos do samego końca ukrywając rozwiązanie zagadki, czasami podawał rozwiązanie stosunkowo wcześnie, ale za to skupiał się na swoistym pojedynku między policją a tajemniczym mordercą, a teraz... tak naprawdę, do końca nie jestem pewny co zaszło.

W przeciągu całej książki mamy co prawda okazję spojrzenia na sytuację z obu stron, ale tak naprawdę do ostatnich stron czekamy na jakąkolwiek konfrontację. W międzyczasie, trochę znikąd, pojawia się poboczny wątek, który zapowiada się naprawdę interesująco, ale znika on równie szybko i niespodziewanie jak się pojawił.

Standardowo mamy kilka rozdziałów których zadaniem miało być przybliżenie nam trochę postaci Eriki, ale...

Sakeena | 2019-04-16
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Mówi się: czy dalej w las, tym więcej drzew... czytam kolejną już powieść z cyklu o Erice Foster i czym więcej czytam, tym bardziej mi się podoba. Kolejna powieść Roberta Bryndzy i kolejny raz zaznaczam 8 gwiazdek. Naturalna i ludzka główna bohaterka, brutalne morderstwa, bardzo dobrze zarysowane tło obyczajowe, ciekawe postaci drugoplanowe, zakończenie odbiegające od standardu. Jest wszystko co dla mnie ma mieć dobry kryminał. Dodatkowo otrzymujemy "genezę zła", pamiętnik jakże ważnej bohaterki tej powieści. Czytało się wybornie, jestem naprawdę mile zaskoczona, że autor nadal trzyma bardzo wysoki poziom. Oj, już czekam na kontynuację...

JeszczeJedenRozdział | 2019-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Kolejna świetna książka od Roberta Bryndzy! Jest to piąta z serii detektywistycznej Eriki Foster, która jest na tropie seryjnych morderców. Erika jest twardym detektywem, która wielokrotnie rozwiązuje swoje sprawy, opierając się na swojej intuicji i instynktach - nie tylko faktach. Erika Foster stała się jedną z moich ulubionych detektywów i zawsze czekam na nową książkę Bryndzy. Absolutnie uwielbiam postać Eriki Foster i byłem trochę rozczarowany i zirytowany niektórymi wydarzeniami, które jej postać przeżyła w tej książce. Naprawdę chciałbym zobaczyć trochę więcej szczęścia dla Eriki w jej życiu osobistym!
PS. Mniej Marsha, a więcej Petersona chciałbym zobaczyć. To tylko moja osobista opinia. Nie wiem, dlaczego mam taką niechęć do Marsha, ale po prostu nie podoba mi się jego postać.

Arkalion | 2019-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2019

Do książek Robera Bryndzy mam mieszane uczucia.Z zimną krwią jest to dobrze napisana ksiązka z bardzo ciekawie wykreowaną bohaterką komisarz Frost,która w 5 części tego cyklu ściga parę psychopatycznych morderców /kobietę i jej faceta/. Zaczyna się od zwłok znalezionych w walizce nad Tamizą, a kończy się na brutalnym porwaniu małych dziewczynek-dzieci kolegi komisarz Frost.To co mnie denerwuje już w trzeciej książce Bryndzy to jest to,że autor prowadzi narracje mieszaną .Widzimy te same wydarzenia oczyma mordercy oraz oczyma komisarz Frost. Przez taki sposób narracji bezpowrotnie traci się tajemnice. Czytelnik pozbawiony jest napięcia ,bo wie więcej niż komisarz Frost ,wie kto jest sprawcą, dlaczego popełniono zbrodnie. Nie wiem jaki autor ma cel prowadzenia takiej narracji?W czym to ma podnieść atrakcyjność książki?Co to za kryminał jak od pierwszych stron czytelnik zna już sprawcę?

Adria | 2019-03-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2019

"OD TRUDNYCH WYBORÓW DZIELI NAS TYLKO KILKA PECHOWYCH ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI"*

Kolejna część serii kryminałów z Eriką Foster. Śledztwo zaczyna się od znalezienia walizki z rozczłonkowanym ciałem mężczyzny. Niedługo potem okazuje się, że ofiar jest więcej a wszystkie ślady wskazują na to, że zbrodnie powiązane są z handlem narkotykami. Przez to śledztwo jest zagrożone - może zostać odebrane głównej bohaterce i przekazane do wydziału narkotykowego.
Czy Erika Foster oprze się pokusie zatrzymania dla siebie śledztwa za wszelką cenę i poprowadzi je rzetelnie? Ci, którzy znają poprzednie części serii mogą domyśleć się, jaka jest odpowiedź.

Historia bardzo dobrze skonstruowana i przedstawiona w intrygujący sposób. Światło na sprawę morderstw rzucają nie tylko poczynania śledczych ale i punkt widzenia sprawcy, co jak na tego autora jest zupełną nowością. I właśnie ze względu na ten zaskakujący sposób przedstawienia fabuły, "Z zimną krwią" jest warte każdej minuty spędzonej na...

gloksynia | 2019-04-20
Na półkach: Książki 2019, Przeczytane
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Wydaje mi sie, że to jedna z lepszych ksiażek o detektyw Foster. Fabuła zgrabnie prowadzona, bohaterowie (zwłaszcza ten zły) świetnie opisani, z łatwością można sobie wyobrażać rozterki Niny. Ale żeby tak Petersona odstawić na boczny tor? Czekam na kolejną część.

Deppowa | 2019-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

"Z zimną krwią" to moje pierwsze spotkanie z serią o Erice Foster i jednocześnie pierwsze z Robertem Bryndzą oraz jego twórczością. I mógłby to być kryminał idealny, gdyby nie kilka szczegółów, które zaważyły na mojej ostatecznej ocenie. Autor serwuje nam 81 krótkich rozdziałów wraz z epilogiem, które czyta się niezwykle szybko, a brutalne morderstwa wydają się wprost doskonałym elementem fabuły. Niestety, pamiętnikowa część narracji całkowicie psuje element zaskoczenia i sprawia, że jako czytelnicy wiemy już w zasadzie wszystko nie tylko przed rozwiązaniem intrygi, lecz także przed samą Eriką Foster i jej kolegami z policji. Brakuje więc tej jakże istotnej przy tego typu powieściach porcji zdziwienia. Co więcej, nie mogłam się pozbyć wrażenia, iż niektóre zdania zostały zbyt prosto skonstruowane, co tylko potęgują liczne powtórzenia oraz momentami bardzo nienaturalne dialogi. Że nie wspomnę już o smaczkach typu: "Nie zapomnę jej pierdzenia. Wryło mi się to w mózg" (fragment...

mairi | 2019-03-22
Na półkach: 2019, Przeczytane

Kolejna już opowieść o Erice Foster- słowackiej pani detektyw, która znakomicie wpasowała się w londyńskie życie. Parę zgrabnych, zaskakujących zwrotów akcji, kolejne miłosne niewypały a do tego wartki pościg za dwójką niebezpiecznych morderców. I choć książka wciąga, napisana jest nieźle a intryga dość zawiła nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ta formuła się już wyczerpała. Brakuje mi w tej książce odrobiny optymizmu, odejścia od sztampowości policjanta samotnika walczącego z przestępcami ale i politycznymi układami a niepowodzenia zapijającego alkoholem. Ale cóż, może po prostu szukam dziury w całym? ;)

paulina | 2019-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2019