Hanna 
nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com
"Dobra książka jest jak mocna kawa - pobudza i nie pozwala zasnąć".
kobieta, Bydgoszcz, status: Czytelniczka, dodała: 15 cytatów, ostatnio widziana 15 godzin temu
Teraz czytam
 • Niewinna pomyłka
  Niewinna pomyłka
  Autor:
  On - bogaty, przystojny i elegancki. Właściciel dużej firmy. Ona… stanowi dla niego zagadkę. Kim tak naprawdę jest dziewczyna, którą ściga bezwzględny morderca? Może coś ukrywa? Na kartach Niewinnej...
  czytelników: 45 | opinie: 12 | ocena: 6,36 (14 głosów)
 • Sponsor Tom 1
  Sponsor Tom 1
  Autor:
  Królowa Dramatów kolejny raz zaskakuje! Romans inny niż wszystkie! Kalina wiedzie niemal idealne życie. Ma cudownych rodziców, energiczną rezolutną siostrę i wiele planów na przyszłość. Oprócz tego n...
  czytelników: 602 | opinie: 26 | ocena: 8,06 (101 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-12 16:19:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Trzydziestoletnia Gunda jest kobietą odważną, zdeterminowaną, szczerą i pewną siebie. Jako właścicielka dwóch "uroczych" i "pięknych" pupili oraz nieznośnego kota, na co dzień pomaga zdradzonym, gnębionym i porzuconym kobietom odegrać się na ich niewiernych mężach. Do każdej powierzonej misji podchodzi z precyzją i obmyślonym planem. Na efekty końcowe nie trzeba długo czekać. Gunda udręczenie... Trzydziestoletnia Gunda jest kobietą odważną, zdeterminowaną, szczerą i pewną siebie. Jako właścicielka dwóch "uroczych" i "pięknych" pupili oraz nieznośnego kota, na co dzień pomaga zdradzonym, gnębionym i porzuconym kobietom odegrać się na ich niewiernych mężach. Do każdej powierzonej misji podchodzi z precyzją i obmyślonym planem. Na efekty końcowe nie trzeba długo czekać. Gunda udręczenie i stłamszenie mężczyzn, którzy nie dbają o swoje żony i je zdradzają osiąga z niebywałą łatwością i lekkością. A później jest obsypywana niesamowitymi komplementami od zadowolonych klientek. Jednak czy w związku z tym, że Gunda nieustannie pomaga innym, przypadkiem nie zapomina o sobie samej? Kto wie, może i do jej serca w końcu zapuka miłość. Jednak osobnik rodzaju męskiego, który skradnie serce Gundy na pewno będzie jej wierny i nie zmieni jej na inny - lepszy model. Kiedy tak by się stało kobieta w zatrważającym tempie porachowałaby mu kości...

Niesamowicie zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, urocza i wciągająca niczym ruchome piaski. Taka jest właśnie najnowsza książka Joanny Sykat. Do tej pory czytelnicy znali Autorkę z powieści epicko-lirycznych jednak jestem pewna, iż nowa odsłona Joanny znajdzie również swoich zwolenników.

Świetnie się bawiłam podczas czytania niniejszego tytułu. Kreacja Gundy jest niebywała. Niesamowicie barwna, niejednoznaczna, oryginalna i charakterna. Myślę, że żaden mężczyzna (który jest niewierny swojej żonie) nie chciałaby na swojej drodze spotkać takiej osoby. Gunda świetnie sobie radzi z mężczyznami, a jej klientki są zachwycone i zadowolone, że z pomocą Gundy udało im się wywalczyć trochę spokoju i radości.

Lekkość pióra jakim operuje autorka, jest wręcz namacalna. Plastyczne, barwne i ciekawe opisy powodują, iż z łatwością możemy wyobrazić sobie każdą scenę. Wszystko jest spójne, zabawne i z pazurem. Myślę, że w pewnym stopniu ta książka jest również refleksyjna, bowiem wyraziście uświadamia, iż warto zawalczyć o swoje dobro, spokój i harmonie, niż tkwić w toksycznym związku i w dodatku z niewiernym mężczyzną. Serdecznie polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-10 14:17:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Czterdziestosiedmioletnia Jolanta wiedzie spokojne i komfortowe życie u boku swojego drugiego męża Szymona, który jest cenionym i szanowanym biznesmenem. Wszystko w życiu kobiety układa się pomyślnie, aż do momentu kiedy pewnego dnia otrzymuje telefon z agencji detektywistycznej z informacją, że jej pierwszy małżonek, który zaginął kilkanaście lat temu prawdopodobnie żyje... Czy... Czterdziestosiedmioletnia Jolanta wiedzie spokojne i komfortowe życie u boku swojego drugiego męża Szymona, który jest cenionym i szanowanym biznesmenem. Wszystko w życiu kobiety układa się pomyślnie, aż do momentu kiedy pewnego dnia otrzymuje telefon z agencji detektywistycznej z informacją, że jej pierwszy małżonek, który zaginął kilkanaście lat temu prawdopodobnie żyje... Czy przypuszczenia okażą się prawdą? Jolanta czuje się zagubiona i zdruzgotana zaistniałą sytuacja. Nie wie co ma robić i jak się zachować. Na domiar złego okazuje się również, iż jej ukochany mąż ma kochankę... Czy Jolanta rozwiedzie się z Szymonem i wróci do Pawła? Czy w życiu kobiety zagości jeszcze kiedyś spokój i stabilizacja?

Historia spisana przez Piotra Podgórskiego wciąga już od pierwszy stron. Intrygująca fabuła napędza bieg wydarzeń i wzbudza wiele emocji. Stopniowane napięcie, wiele pytań, ciągła niepewność powoduje, iż tak naprawdę do końca nie wiemy jaki będzie finał tej historii. Ciekawa i niejednoznaczna kreacja bohaterów, lekki i plastyczny język jakim operuje autor to kolejne z atutów niniejszego tytułu.

"Zagubione życie" to przede wszystkim historia o poszukiwaniu prawdy, relacjach międzyludzkich, zdradzie, cierpieniu i bólu po stracie. To także historia, która wyraziście obrazuje odbiory, iż prawda zawsze wyjdzie na jaw, nawet jeśli bardzo byśmy starali się ją ukryć.


Polecam wszystkim zainteresowany.

pokaż więcej

 
2018-11-10 14:13:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Więcej (tom 1)

"- Więcej niż bardzo cię lubię. (...)
- Ja też cię więcej niż bardzo lubię... dużo więcej niż bardzo".


Ile tragedii może się wydarzyć podczas jednego wieczoru w życiu nastolatki? Ta książka udowadnia, że bardzo wiele...

Mikayla miała spędzić bal zakończenia liceum w towarzystwie swojego cudownego chłopaka i równie cudownej przyjaciółki, jednak los z niej zadrwił i postanowił zafundować...
"- Więcej niż bardzo cię lubię. (...)
- Ja też cię więcej niż bardzo lubię... dużo więcej niż bardzo".


Ile tragedii może się wydarzyć podczas jednego wieczoru w życiu nastolatki? Ta książka udowadnia, że bardzo wiele...

Mikayla miała spędzić bal zakończenia liceum w towarzystwie swojego cudownego chłopaka i równie cudownej przyjaciółki, jednak los z niej zadrwił i postanowił zafundować wiele łez, bólu i rozgoryczenia. Świadkiem przykrej i bolesnej sytuacji, która zaistniała w życiu głównej bohaterki stał się Jake, który jak się później okazuje jest bardzo sympatycznym chłopakiem. Jednak to nie koniec dramatycznych wiadomości. To o czym Mikayla dowiaduje się wieczorem zmienia jej życie diametralnie i nieodwracalnie.


Czy Mikayla w obliczu tragedii będzie w stanie jeszcze kiedyś komuś zaufać?
Czy nowa znajomość przekształci się w coś więcej?
Czy w pustym sercu Mikayli znajdzie się miejsce na miłość?

***

Kiedy na rynku wydawniczym pojawiła się książka "Więcej niż my" poczułam, że koniecznie ją muszę przeczytać. Czy było warto?

Muszę przyznać, iż autorka wykreowała bardzo intrygujące, niejednoznaczne, barwne i ciekawe osobowości, który po prostu nie da się nie lubić. W szczególności ujęła mnie się postawa Jake, który niespodziewanie pojawił się w życiu bohaterki i w obliczu tragedii otoczył ją wsparciem, opieką i na każdym kroku zapewniał bezpieczeństwo.

Mikayla natomiast to bohaterka, która w jeden wieczór straciła wszystkich, których kochała. Koszmar, który pojawił się w jej życiu roztrzaskał jej dotychczasowy spokój na milion drobnych kawałków. Tragedia, która wtargnęła do życie głównej bohaterki w pewnym stopniu chwyta za serce, lecz także pozostawia lekki oddźwięk nierealności. Jednak i tak ból i ogromny smutek jaki zapanował w życiu Mikayli, nie pozwala być obojętnym na to, co się wydarzyło.

Myślę, że dodatkowym plusem niniejszego tytułu jest również to, iż fabuła została przedstawiona z dwóch perspektyw. Raz widzimy wydarzenia oczami Mikayli, zaś za chwilę chłoniemy fabułę z perspektywy Jake'a. Dzięki takiemu rozwiązaniu obie postaci stają się czytelnikowi bliższe, możemy w pełni poznać ich każdą myśl, emocje, dylematy i rozterki.

Na koniec warto podkreślić, iż Autorka operuje prostym, barwnym językiem, a całość jest napisana lekkim oraz przejrzystym stylem, zaś fabuła toczy się jednostajnym rytmem.

"Więcej niż my" to historia z gatunku new adult, która pozwala na kilka godzin odciąć się od otaczającej nasz rzeczywistości. Choć nie wzbudza całej palety emocji, to jednak czyta się ją bardzo dobrze. Jest to w szczególności historia z dramatem w tle i która wyraziście ukazuje próbę pogodzenia się z przeszłością i naukę nowego życia po stracie najbliższych.

Polecam wszystkim zainteresowanym.

pokaż więcej

 
2018-11-06 20:20:08
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-11-04 22:26:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

"Sami sobie nigdy" to jedna z najbardziej przejmujących historii jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Ta książka jest tak autentyczna - do bólu prawdziwa, że aż nie chce się wierzyć, że takie rzeczy się dzieją. Jednak tak jest. Rzeczywistość bywa naprawdę okrutna i bolesna. Panuje w niej przemoc, zdrady, krzyk dziecka, samotność, walka o dobro, determinacja i ogromna potrzeba spokoju.... "Sami sobie nigdy" to jedna z najbardziej przejmujących historii jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Ta książka jest tak autentyczna - do bólu prawdziwa, że aż nie chce się wierzyć, że takie rzeczy się dzieją. Jednak tak jest. Rzeczywistość bywa naprawdę okrutna i bolesna. Panuje w niej przemoc, zdrady, krzyk dziecka, samotność, walka o dobro, determinacja i ogromna potrzeba spokoju. Dlaczego nie reagujemy, kiedy tuż za ścianą rozgrywa się dramat?
Trójka bohaterów, zupełnie innych, jednak w takiej samej dramatycznej sytuacji. On - prawnik, walczy o swoje dziecko z byłą żoną mającą problemy alkoholowe i partnera, który nie stroni od krzyku i pięści. Ona - sąsiadka, która po dotkliwej operacji serca uczy się żyć na nowo, w samotności, bez wsparcia najbliższych. Ono - wystraszone dziecko prawnika, które walczy o uwagę matki, ciepło i miłość, ale tego nie otrzymuje...
Autorka świetnie uchwyciła stan umysłu, osobowość, wszystkie dylematy i rozterki bohaterów. Z niebywała lekkością możemy wczuć się w ich położenie, choć sytuacja każdej z postaci nie jest jasna i klarowna, bowiem wszystko jest jedną wielką niewiadomą.
To historia o bezsilności, lęku o przyszłość, samotności i ludzkich dramatach. To historia, której nie da się czytać obojętnie. Bądźmy odważni i reagujmy, kiedy wiemy, że u kogoś rozgrywa się piekło. Wówczas być może uratujemy komuś życie. Przeczytajcie!

pokaż więcej

 
2018-11-03 20:31:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-11-03 20:00:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

To już piąta książka Autorki, która inspiruje, skłania do refleksji, podnosi na duchu i motywuje do działania! Tym razem Regina oddaje w ręce czytelników pięćdziesiąt wyjątkowych lekcji o tym, jak wielką siłę mają słowa. Ta książka udowadnia, że lepiej jest mówić o tym co nas gnębi i boli, niż milczeć. Ważne jest to abyśmy głośno mówili o swoich trudnych doświadczeniach i przeżyciach. Ważne... To już piąta książka Autorki, która inspiruje, skłania do refleksji, podnosi na duchu i motywuje do działania! Tym razem Regina oddaje w ręce czytelników pięćdziesiąt wyjątkowych lekcji o tym, jak wielką siłę mają słowa. Ta książka udowadnia, że lepiej jest mówić o tym co nas gnębi i boli, niż milczeć. Ważne jest to abyśmy głośno mówili o swoich trudnych doświadczeniach i przeżyciach. Ważne jest to, abyśmy głosili swoją prawdę, wówczas możemy odzyskać utraconą siłę. Pamiętajmy, że słowa mają wielką moc, bowiem słowa leczą."Życie nieustannie stwarza nam okazję do wykazania się odwagą".


Każda książka Reginy to przede wszystkim jej przeżycia i wydarzenia, które dużo dla niej znaczą, dlatego też spisała je i dzieli się nimi z czytelnikami. Tutaj także z tym się spotykamy. To właśnie dzięki temu, książka staje się bardzo wiarygodnym dziełem, bowiem każda lekcja jest autentyczną sytuacją, która kiedyś miała miejsce w życiu Autorki, albo jej znajomych.


W twórczości Reginy przede wszystkim cenię to, iż Autorka nigdy nie nakazuje, że mamy zrobić tak i tak, że takie a nie inne wyjście z sytuacji będzie najlepsze. Reginy podpowiada, daje wskazówki, inspiruje i zachęca do działania i to jest piękne.


Jest to także książka o marzeniach, samoakceptacji, asertywności, poszerzaniu swojej wiedzy, zaufaniu, jak i o autorytetach. Autorka kładzie również nacisk na to, abyśmy pisali, jeśli mamy taką wewnętrzną potrzebę, szukali inspiracji i nie bali się tego!"Jesteśmy potrzebni światu na wiele różnych sposobów. Poszukaj własnego".


Kolejna książka Reginy, która udowadnia, że niemożliwe może stać się możliwe. Serdecznie polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-02 13:45:11
Ma nowego znajomego: Sol
 
2018-11-02 09:12:23
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-02 09:12:13
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Małe tęsknoty (tom 3)
 
2018-11-02 09:11:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-02 09:09:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Singielka w Londynie (tom 2)

Pamiętacie Ewę z pierwszego tomu? Kobietę, która rozstała się z chłopakiem i przyjechała do Londynu na zaproszenie swojej przyjaciółki? Kobietę, która ma niebywałą łowność do wpadania w tarapaty i jest wyjątkowo roztrzepana?


I choć wydawać by się mogło, że w życiu Ewy zapanowała harmonia i spokój, to jednak los przygotował dla niej kolejne wyzwania, wzloty i upadki. Tytułowa singielka dalej...
Pamiętacie Ewę z pierwszego tomu? Kobietę, która rozstała się z chłopakiem i przyjechała do Londynu na zaproszenie swojej przyjaciółki? Kobietę, która ma niebywałą łowność do wpadania w tarapaty i jest wyjątkowo roztrzepana?


I choć wydawać by się mogło, że w życiu Ewy zapanowała harmonia i spokój, to jednak los przygotował dla niej kolejne wyzwania, wzloty i upadki. Tytułowa singielka dalej pracuje jako recepcjonistka w fitness klubie, ale jej zaangażowanie w pracę w końcu zostaje docenione i kobieta otrzymuje awans (o którym nawet nie marzyła). Propozycja o wspólnym mieszkaniu u Zosi uratowała Ewę, kiedy przyjechała do Londynu, jednak najwyższa pora pomyśleć o czymś swoim. Czy Ewa znajdzie nowe mieszkanie?

W życiu Ewy zagościła również miłość. Jednak w tej sferze pojawią się pewne komplikacje i turbulencje. Nad związkiem Ewy z Olivierem zawisnął czarne chmury.Czy uda im się je odgonić?

Czy w ich życiu zaświeci jeszcze słońce?

Co jeszcze spotka singielkę z Polski?Czytając kontynuację losów Ewy możemy szybko zaobserwować, iż kobieta przeszła ogromną zmianę wewnętrzną. Stała się bardziej poukładana, zrównoważona i rozsądna. I chociaż nadal zdarzają się jej pewne niezaplanowane wpadki, to jednak jest ich znacznie mniej niż mogliśmy dostrzec w pierwszym tomie. Ewa przyzwyczaiła się już do życia w Londynie i znacznie łatwiej jest się jej poruszać po całym mieście. Już nie panikuje, że sobie nie poradzi, że nie wiem gdzie jest metro, albo galeria.Kreacja Ewy się poprawiła (w pierwszym tomie Ewcia mnie irytowała) jest bardziej wyrazista, przejmująca i kobieta wzbudza sympatię. Oprócz Ewy dodatkowo także bliżej poznajemy Zosię i jej chłopaka - Pawła. Dzięki temu cała fabuła nie skupia się tylko i wyłącznie na tytułowej singielce, ale mamy również okazje bliżej przyjrzeć się życiu bohaterów drugoplanowychPerypetie Ewy oczywiście są przyozdobione humorem. Jestem pewna, że będziecie uśmiechać się podczas czytania. Fabuła toczy się jednostajnym rytmem, a Autorka karmi naszą wyobraźnię londyńskimi zakątkami. Ponadto Marta Matulewicz dopracowała swój styl. Operuje lekkim, prostym i przyjemnym w odbiorze językiem, bez zbędnych wygórowanych słów, które mogłyby spowodować zakłopotanie w ich zrozumieniu.


Reasumując: "Singielka w Londynie. Stare miłości i nowe rozterki" to historia bardzo autentyczna, klimatyczna i nastrojowa. Nie braknie w niej wątków przyjaźni i miłości. Przed Ewą nowe wyzwania, dylematy i rozterki. Autorka karmi czytelnika emocjami, londyńskim klimatem, ciekawą fabułą i zaskakującym zakończeniem. Aż chce się więcej! Serdecznie polecam.

pokaż więcej

 
2018-11-01 14:52:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

9/10 bo przewidziałam koniec :)

Alex - główny bohater "Tajemnicy pod jemiołą" został zdradzony i porzucony przez swoją żonę. Od tego momentu w jego życiu zagościł ogromny smutek, nostalgia i samotność. Mężczyzna pewnego dnia przypadkowo trafia w internecie na blog niejakiej LBH, która umieszcza bardzo głębokie i wzruszające wpisy do wszechświata. Alex każdego dnia zagląda na jej stronę, aby...
9/10 bo przewidziałam koniec :)

Alex - główny bohater "Tajemnicy pod jemiołą" został zdradzony i porzucony przez swoją żonę. Od tego momentu w jego życiu zagościł ogromny smutek, nostalgia i samotność. Mężczyzna pewnego dnia przypadkowo trafia w internecie na blog niejakiej LBH, która umieszcza bardzo głębokie i wzruszające wpisy do wszechświata. Alex każdego dnia zagląda na jej stronę, aby sprawdzić czy kobieta napisała coś nowego. Niestety w żaden sposób nie może się z nią skontaktować, ponieważ LBH nie umieściła na swoim blogu danych kontaktowych. Mężczyzna z czasem uświadamia sobie, iż nieznajoma poprzez swoje wpisy stała mu się bardzo bliska i koniecznie musi ją poznać osobiście. Wyrusza w podróż życia, aby odnaleźć tajemniczą LBH. Czy mu się to uda? A co jeśli podczas poszukiwań na drodze Alexa pojawi się piękna Aria? Czy wtedy LBH już nie będzie dla niego taka ważna? Jak zakończy się ta historia?

Evans oddaje w ręce czytelników niebywale ciepłą, nastrojową i klimatyczną historię o samotności, bolesnych końcach i nowych - lepszych początkach. To przede wszystkim historia o przeznaczeniu i ogromnej potrzebie miłości i bliskości. Autor karmi naszą wyobraźnię, porusza i dawkuje emocje. Skrupulatne poszukiwanie LBH wraz z Alexem było bardzo intrygującą i uzależniającą podróżą. I choć przewidziałam jaki będzie finał, to i tak jestem zdania, że była to piękna i niezapomniana historia, którą serdecznie Wam polecam! ❤

pokaż więcej

 
2018-11-01 14:51:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Obietnica to moje pierwsze spotkanie z twórczością Ewy Pirce, jednak już na wstępnie muszę przyznać, iż było bardzo owocnie! Autorka zabiera czytelników do świata niesamowicie bogatego, inteligentnego i przebiegłego Briana Wilda, który złożył sobie obietnice - pragnie zemścić się na Thomasie Hendersonie - mężczyźnie, który zniszczył życie jego rodziny. Kiedyś rodzice Briana byli stałymi... Obietnica to moje pierwsze spotkanie z twórczością Ewy Pirce, jednak już na wstępnie muszę przyznać, iż było bardzo owocnie! Autorka zabiera czytelników do świata niesamowicie bogatego, inteligentnego i przebiegłego Briana Wilda, który złożył sobie obietnice - pragnie zemścić się na Thomasie Hendersonie - mężczyźnie, który zniszczył życie jego rodziny. Kiedyś rodzice Briana byli stałymi bywalcami bankietów i członkami nowojorskiej elity. Teraz ojciec mężczyzny nie żyje, a matka jest pogrążonym w żałobie wrakiem człowieka...

Zaplanowany plan zemsty przez Briana sukcesywnie i stopniowo wprowadzany jest do życia. Jednak kiedy na drodze mężczyzny pojawia się córka Thomasa - Olivia Henderson, Brian jest przekonany, iż teraz dokonanie zemsty pójdzie mu jeszcze prościej. Olivia ma stać się jego narzędziem zemsty. I choć mężczyzna jest ostrożny w uczuciach i głównie wykorzystuje kobiety do zaspokojenia własnych potrzeb, to jednak Olivia nie daje mu o sobie zapomnieć.


Czy Brian dotrzyma złożonej sobie obietnicy?
Czy Olivia zmieni jego nastawienie do życia?
Czy tych dwoje ma szanse na prawdziwą miłość?


Autorka oddaje w ręce czytelników niebywale intrygującą, pełną emocji i niespodziewanych zwrotów akcji historię, która zapada w pamięci. Jestem pewna, że gdy dobrniecie do ostatniej strony będziecie się wściekać, że to już koniec oraz będziecie mieli nieodpartą ochotę na kontynuację. Niestety trzeba czekać.

Poznajemy dwie zupełnie skrajne osobowości. Olivie - piękną kobietę, która nieustannie jest manipulowana przez swojego ojca oraz Briana - przystojnego mężczyznę z bagażem doświadczeń, niebywale aroganckiego, chamskiego i jednocześnie bystrego. W moim odczuciu Ewa Pirce bardzo dobrze uchwyciła osobowość bohaterów, ich stan umysłu wewnętrzne wahania, rozterki i dylematy. Z lekkością możemy dopasować się do ich świata, a emocje które nimi targają, udzielają się również nam samym. Oczywiście większą sympatię wzbudziła we mnie Olivia, bowiem Brian momentami był tak bardzo okrutny i pozbawiony jakichkolwiek uczuć, że polubienie go graniczy z cudem. Naprawdę.

Podobał mi się wątek romantyczny, który Ewa Pirce wkomponowała w całą otoczkę zemsty. Kiedy Olivia pojawiła się w życiu Briana, nagle ożyły w nim ukryte pragnienia i potrzeba bliskości. Ich relacja z każdą kolejną stroną staje się dla czytelnika jeszcze bardziej intrygująca i przejmująca. Tak naprawdę do końca nie wiadomo w jakim kierunku rozwinie się to, co pojawiło się pomiędzy bohaterami.

Kluczową część książki stanowi wątek oscylujący wokół zemsty. Muszę przyznać, iż jest on bardzo intrygujący, frapujący i uzależniający. Jednak sukcesywnie realizowany plan przez Briana uzmysławia nam także, iż czasami warto zapomnieć o tym co było, odciąć się od przeszłości grubą kreską i zacząć żyć teraźniejszością i cieszyć się tym co trwa obecnie. Mimo iż, nie jest to łatwe i nie przychodzi od razu, to warto podjąć kroki ku wybaczaniu i pojednaniu się.

Warto również podkreślić, iż Ewa Pirce operuje bogatym, plastycznym, lekkim i przyjemnym w odbiorze językiem. Ponadto z dużą swobodą buduje szczere, dynamiczne i naturalne dialogi. Historia jest bardzo spójna, nieprzerysowana, autentyczna oraz przykuwająca uwagę już od pierwszych stron. Z dużym zainteresowaniem chłonęłam fabułę i byłam bardzo ciekawa jaki będzie finał. Tak jak wcześniej nadmieniałam historia kończy się w kulminacyjnym momencie. Zatem nie pozostaje Nam nic innego, jak czekać na kolejny tom!

Obietnica to historia przepełniona emocjami i nieustannym napięciem. Wyraziście obrazuje odbiorcy jak zachowuje się człowiek, który pragnie zemsty. To także historia o próbie pogodzenia się z przeszłością i miłości. Serdecznie Wam polecam!


Za możliwość przeczytania i patronowania książki
serdecznie dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu NIEzwykłe.

pokaż więcej

 
2018-10-31 20:48:43
Ma nowego znajomego: michall_1985
 
Moja biblioteczka
415 256 3380
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (91)

Ulubieni autorzy (20)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (23)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd