Blondynka w Londynie

Wydawnictwo: G+J
Anglia, Londyn, Olimpiada, Blondynka
elfijka

Dwadzieścia lat temu pracowałam w Londynie nielegalnie jako sprzątaczka. Wymiatałam kurz z zakamarków hotelu dla bezdomnych i z własnego serca. Byłam Kopciuszkiem w kraju lepszych ludzi. Dwadzieścia lat później, w lipcu 2012 r. wracam do Londynu na specjalne zaproszenie Komitetu Igrzysk Olimpijskich. Dostaję złotą pochodnię, oficjalny biały strój i na oczach całego świata biegnę w sztafecie z...

Dwadzieścia lat później, w lipcu 2012 r. wracam do Londynu na specjalne zaproszenie Komitetu Igrzysk Olimpijskich. Dostaję złotą pochodnię, oficjalny biały strój i na oczach całego świata biegnę w sztafecie z ogniem olimpijskim.
Kiedyś byłam Kopciuszkiem. Teraz jestem królową. Królową mojego życia.
Beata Pawlikowska

Najnowsza książka znanej podróżniczki zabiera nas na wędrówkę w czasie i w przestrzeni. Igrzyska Olimpijskie w Londynie, wyjątkowo deszczowy lipiec, angielskie śniadanie i udział w sztafecie z ogniem olimpijskim. Beata Pawlikowska zabiera nas też w podróż w przeszłość do czasów, kiedy jako Kopciuszek przybyła do Londynu z komunistycznej Polski i pracowała nielegalnie jako sprzątaczka w hotelu dla bezdomnych. Ale Kopciuszek – jak pisze Beata Pawlikowska - to tylko stan umysłu. Równie łatwo można stać się Jamesem Bondem.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,9,685,londyn.html

źródło okładki: www.gjksiazki.pl

onika | 2018-07-29
Przeczytana: lipiec 2018

Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku odbywały się w Londynie, a Beata Pawlikowska była jedną z osób, które brały udział w sztafecie z ogniem olimpijskim. I właśnie to wydarzenie stoi za „Blondynką w Londynie”. Nie, nie będzie na sportowo – Pawlikowska pokaże czytelnikowi Londyn z perspektywy nieszczęśliwego kopciuszka, który przed 20 laty pracował tam nielegalnie, a który teraz wraca, jako królowa swojego życia. Ta książeczka jest bardziej z nurtu publikacji motywacyjno-afirmacyjnych niż podróżniczych, aczkolwiek autorka spacerek turystyczny po mieście też zapewnia. Osoby, które znają cokolwiek z dorobku pisarskiego Pawlikowskiej, nie będą zaskoczone jej natchnionym stylem. Mi na ogół ta maniera autorki działa na nerwy, ale tym razem naprawdę miło i sympatycznie spędziłam czas w towarzystwie podróżniczki. „Blondynka w Londynie” to szybciutka, niezobowiązująca lekturka, idealna na leniwą niedzielę.

Kari | 2018-02-24
Przeczytana: luty 2017

Nie jest to książka podróżnicza, a raczej rodzaj pamiętnika z krótkiego pobytu autorki w Londynie podczas Igrzysk Olimpijskich w 2012. Książkę przeczytałam w ciągu jednego wieczora i skończyłam z uśmiechem na ustach. Może dlatego, że miło było czytać o miejscach, o których zawsze marzyło się by je zobaczyć, udało się to i uznałam książkę za miłą podróż w czasie. O dziwo, jest tu mało filozoficznych wstawek charakterystycznych dla autorki (a przynajmniej w porównaniu z innymi jej pozycjami). Miły "umilacz" czasu, po którym człowiek chce znów ruszyć do Londynu, pospacerować uliczkami, pozwiedzać angielskie księgarnie, wypić dobrego drinka z widokiem na London Bridge. Nie każdemu książka przypadnie do gustu. Mi osobiście czytając ją w zimowy wieczór sprawiła ogromnie wiele radości.

Anita Miszczyk | 2018-01-09

W sumie zawartość całej książki zmieściłaby się w jedną, dłuższą, lepiej zedytowaną notkę na blogu.

Ewa | 2017-09-06
Przeczytana: 06 września 2017

Relacja z udziału Beaty Pawlikowskiej w sztafecie z pochodnią z ogniem olimpijskim w 2012 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Autorka porównuje swój obecny pobyt w tym mieście z tym sprzed dwudziestu lat. Książka zawiera wiele myśli motywujących do podążania za swoimi marzeniami.

gosiawrzesinska | 2017-07-29
Przeczytana: 13 lipca 2017

Moja ocena tej książki to: przeciętna.
Książka opowiada praktycznie jedną historię autorki. Jeśli pragniecie przeczytać coś w rodzaju przewodnika po Londynie to zdecydowanie nie polecam.
Jednak dla fanów Pani Beaty i jej stylu pisania myślę, że będzie to ciekawa lektura. Jeden dzień na przeczytanie jej w zupełności wystarczy.

leanna | 2017-05-03
Przeczytana: 03 maja 2017

Książki Pawlikowskiej najczęściej dostaje w prezencie i tylko ja wiem dlaczego. Mam ich już wiele jednak do tej pory żadnej z nich nie przeczytałam. W Londynie byłam już dwa razy a nadal niewiele o nim wiem dlatego też postanowiłam przeczytać tę książkę.

To co mi się na pewno bardzo podobało to to, że Pawlikowska przedstawia historię Londynu za czasów panowania królów. Jest tam wiele ciekawostek o których nie wiedziałam a które pogłębiły moją wiedzę historyczną. Jednakże są tam też treści mocno kontrowersyjne, do których można by się 'przyczepić'. Autorka jest bardzo specyficzną osobą. Wszystkim się ekscytuje i wszystko dookoła ją cieszy. Do końca nie wiem co o niej myśleć. W moim przekonaniu zachowuje się trochę jak królewna z bajki; wszystko jest zrobione pod nią i dla niej. Gdy coś robi podkreśla, że nie bierze za to pieniędzy. Po co to pisać? :)

Liczyłam na to, że będzie więcej opowiadać o Londynie. Co prawda jakieś informacje sporadycznie się pojawiają przybliżając nam...

Anna | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Książka wydana bardzo porządnie- gruba sztywna okładka, ładne zdjęcia. Niestety treści w niej niewiele. Lekka książka na godzinkę czytania, raczej opowiadanie niż książka podróżnicza. Oprócz wątku o przygotowaniach i biegu w sztafecie olimpijskiej nie zaciekawiło mnie nic.

126 stron pisanych dużą czcionką, wraz z rysunkami.

Przemek | 2017-04-25
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Króciutka, ale bardzo fajna pozycja. Pomimo tego, że książkę czyta się bardzo lekko to mimo wszystko wywołuje też głębsze przemyślenia.

Dominika Gaweł | 2016-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2016

Bo wszystko bierze się z tego, co nosisz we własnych myślach. Jeśli masz w nich strach i uprzedzenia, to ciągle będziesz się potykał, a życie zamieni się w nieznośny tor przeszkód. W miejsce strachu trzeba dostarczyć przyjaźni, miłości i pozytywnego myślenia. Wtedy niespodziewanie wszystko się zmienia. Ale to opowieść na inną książkę.

Cassidy | 2016-08-30

Znam bardzo dobrze tendencje pani Pawlikowskiej do pisania coachingowych bzdur, jej podejście do zdrowia, kształtowania duszy i dążenia do spełnienia marzeń i szerokim łukiem omijam wszystkie jej poradniki. Tę książkę też pewnie bym ominęła, bo chociaż w założeniu miała być podróżnicza, a ja Londyn kocham, to niechęć do autorki wygrywała. "Blondynkę w Londynie" dostałam jednak na prezent i z grzeczności oraz - mimo wszystko - ciekawości ją przeczytałam.

To nie jest książka podróżnicza, a autobiografia okraszona przesłodzonym poradnictwem. Ten, kto liczy na ciekawe przedstawienie Londynu, mocno się zawiedzie, bo informacji o mieście jest niewiele, a zdjęcia przypominają te, które można znaleźć w pierwszej trzydziestce grafik Google po wpisaniu w wyszukiwarkę słowa "Londyn". Słowem - banał.

Trochę lepiej jest w przypadku opisywania Olimpiady (to właśnie z jej powodu pani Beata znalazła się w stolicy Wielkiej Brytanii), autorce udało się zawrzeć w treści aż jeden fakt, o którym nie...