Piekar 
Są to moje subiektywne recenzje i nie zawaham się ich użyć!! A ponadto czytam w tylko w pracy...
status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 7 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-12 10:47:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Ktoś, gdzieś w internetach wspomniał o tej książce jako opisie obecnej sytuacji mającej miejsce w europie zachodniej. Kolejna osoba z tutejszych recenzujących opisała tą książkę bardzo krótko a mianowicie, że jej ekranizację możemy oglądać na co dzień w wieczornych serwisach informacyjnych. Mieli rację. Ta książka to opis końca cywilizacji białego człowieka - cywilizacji łacińskiej. Naszej... Ktoś, gdzieś w internetach wspomniał o tej książce jako opisie obecnej sytuacji mającej miejsce w europie zachodniej. Kolejna osoba z tutejszych recenzujących opisała tą książkę bardzo krótko a mianowicie, że jej ekranizację możemy oglądać na co dzień w wieczornych serwisach informacyjnych. Mieli rację. Ta książka to opis końca cywilizacji białego człowieka - cywilizacji łacińskiej. Naszej cywilizacji! Czasami nachodzi mnie myśl, jak to jest, że przed wieloma laty różni ludzie opisali rzeczy mające obecnie miejsce w tak celny sposób. Czy byli tak dobrze wykształceni i potrafili wyciągać wnioski z otaczającej ich ówcześnie rzeczywistości jako wytrawni obserwatorzy i analitycy? Czy może po prostu obecni, możni tego świata też czytali ich książki i spodobała im się wizja i pomysły zawarte w tych książkach, które postanowili wprowadzić w czyn ku ich własnym, snobistycznym interesom? A może po prostu zostały opisane już wszystkie możliwe wersje przyszłych wydarzeń i ktoś, najzwyczajniej trafił wiele lat temu z opisem obecnego świata? O ile schematy rządzące narodami i społeczeństwami od wieków są niezmienne, to futuryści spod znaku Lema, Huxleya czy Zajdla, już nie mogli mieć po prostu szczęścia w opisie nowoczesnych społeczeństw, których rozwój oparty jest o nowoczesne technologie, które wtedy nie istniały nawet w planach. Pamiętać należy, że owi futuryści nie wróżą ludzkości świetlanej przyszłości, zwłaszcza w coraz to szybciej rozwijającej się gałęzi nauki zwanej sztuczną inteligencją. Książki takie jak ta są pozycjami obowiązkowymi w dzisiejszym świecie. Chociaż być może jest już za późno. Pożyjemy - zobaczymy.

pokaż więcej

 
2018-11-10 10:09:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo wskazane jest przeczytać książkę historyczną, napisaną przez człowieka urodzonego jeszcze w XIX wieku pod zaborem, posiadającego umysł wolny od komunistycznej propagandy sączącej się w mediach i wydawnictwach po dzień dzisiejszy.

 
2018-11-07 10:55:42
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-14 06:54:43
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nasze zdrowie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
 
2018-10-09 18:51:15
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-09 16:51:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka dla ludzi o mocnych nerwach tudzież, dla starszych i świadomych obywateli politycznych realiów, którzy chcą odświeżyć wiedzę historyczną oraz współczesne fakty z życia "polskich elit". Cały czas jesteśmy manipulowani przez te same persony z rozdania agentur możnych tego świata a sami mamy do powiedzenia tyle ile żyd za okupacji. Cały czas w użyciu są teczki, gdzie swoje dossier ma... Książka dla ludzi o mocnych nerwach tudzież, dla starszych i świadomych obywateli politycznych realiów, którzy chcą odświeżyć wiedzę historyczną oraz współczesne fakty z życia "polskich elit". Cały czas jesteśmy manipulowani przez te same persony z rozdania agentur możnych tego świata a sami mamy do powiedzenia tyle ile żyd za okupacji. Cały czas w użyciu są teczki, gdzie swoje dossier ma niejeden obecny lub były prominętny polityk. Smutne to i prawdziwe. Czy mamy jako obywatele polski na to jakiś wpływ. Na obecną chwilę chyba nader małą.

pokaż więcej

 
2018-10-03 12:27:16
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
160 73 552
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (11)

zgłoś błąd zgłoś błąd