Tusia 
Bez kryminałów świat byłby nudny.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 8 cytatów, ostatnio widziana 5 dni temu
Teraz czytam

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-04-15 08:56:59
Wypowiedziała się w dyskusji: Studium w celuloidzie. Sherlock Holmes na ekranach

Ja nie potrafię już sobie wyobrazić świata Sherlocka bez Benedicta Cumberbatcha, niemalże "wrył" się w mojej świadomości w uniwersum Holmesa, uważam że oddał bardzo dobrze charakter niezwykłego bohatera, ale chętnie zobaczę również starsze wersje jego przygód :)

więcej...
 
2019-04-05 00:03:13
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-24 22:28:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Odkąd usłyszałam o "Wichrowych wzgórzach" w mojej głowie pojawił się-nie wiadomo skąd- archetyp romansidła. Oczywiście byłam w błędzie, jednak przez wiele lat nie próbowałam w ogóle z tego błędu wyjść, myśląc, że na pewno mi się nie spodoba. Ostatnio szukałam czegoś lekkiego i trwając w złudnym przekonaniu sięgnęłam po powieść Emily Brontë. Jakież było moje zdziwienie, gdy akcja tej książki... Odkąd usłyszałam o "Wichrowych wzgórzach" w mojej głowie pojawił się-nie wiadomo skąd- archetyp romansidła. Oczywiście byłam w błędzie, jednak przez wiele lat nie próbowałam w ogóle z tego błędu wyjść, myśląc, że na pewno mi się nie spodoba. Ostatnio szukałam czegoś lekkiego i trwając w złudnym przekonaniu sięgnęłam po powieść Emily Brontë. Jakież było moje zdziwienie, gdy akcja tej książki wcale nie zmierzała do szczęśliwego końca,a wręcz przeciwnie. Wydarzenia w powieści wywołują skrajne emocje, czasem złość i niezrozumienie, ale również radość i zadowolenie z ich przebiegu. Tak jak to w życiu jest, czasem dobrze, a czasem źle. Uważam, że książka ta jest bardzo wciągająca, co wieczór oszukiwałam sama siebie, że ten rozdział to już na pewno ostatni ;) Ogólnie czyta się z ciekawością i przyjemnością. Ja jako fanka szczęśliwych zakończeń również jestem zadowolona w tej kwestii. Jeśli chodzi o klasykę "Wichrowe wzgórza" zdecydowanie są godne polecenia.

pokaż więcej

 
2019-02-19 12:37:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-02-16 20:43:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Ciężko mi ocenić tę powieść. Mimo że ma tylko 254 strony czytałam ją długo, a miałam wrażenie, że za każdym do niej "podejściem" przeczytałam całkiem sporo stron. Z początku nie mogłam zrozumieć sposobu postępowania Strindberga, nieco mnie denerwowały ówczesne konwenanse. Jednak dużo bardziej zirytowało mnie zachowanie jego małżonki Siri (książkowej Marii). W zdecydowanie wielu kwestiach... Ciężko mi ocenić tę powieść. Mimo że ma tylko 254 strony czytałam ją długo, a miałam wrażenie, że za każdym do niej "podejściem" przeczytałam całkiem sporo stron. Z początku nie mogłam zrozumieć sposobu postępowania Strindberga, nieco mnie denerwowały ówczesne konwenanse. Jednak dużo bardziej zirytowało mnie zachowanie jego małżonki Siri (książkowej Marii). W zdecydowanie wielu kwestiach posiadam zupełnie inne zdanie niż ta dwójka. Niemniej jednak uważam, że książka ta zasługuje na uwagę, ponieważ zawiera w sobie naukę. Jaką żoną nie być dla męża i jakim mężem nie być dla żony.

pokaż więcej

 
2019-02-03 23:24:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Powieść brutalna, zgodnie z ówczesnym trendem, oddająca rzeczywistość bez najmniejszych upiększeń. Nam współczesnym trudno jest zaakceptować warunki w jakich niegdyś zmuszeni byli pracować górnicy. Rodzinę Maheu dotyka nie tylko głód i nędza, ale również poniżenie i wycieńczenie. Osiedle zamieszkują zezwierzęceni ludzie próbujący jedynie przetrwać, bez większych planów, nie wspominając o... Powieść brutalna, zgodnie z ówczesnym trendem, oddająca rzeczywistość bez najmniejszych upiększeń. Nam współczesnym trudno jest zaakceptować warunki w jakich niegdyś zmuszeni byli pracować górnicy. Rodzinę Maheu dotyka nie tylko głód i nędza, ale również poniżenie i wycieńczenie. Osiedle zamieszkują zezwierzęceni ludzie próbujący jedynie przetrwać, bez większych planów, nie wspominając o ambicji. Wtem pojawienie się Stefana dezorganizuje ich życie, dostrzegają oni swój marny byt. Jako ludzie pragną żyć jak ludzie, walczyć o odrobinę człowieczeństwa. Jednak rządni zysku właściciele kopalń ignorują to. Bunt przeradza się w rzeź, nie tylko wobec kopalń, ale również wobec bliźnich. Książka ta robi duże wrażenie. Wzbudza smutek, współczucie oraz złość, dzięki czemu na pewno zapadnie na długo w pamięci.

pokaż więcej

 
2019-02-03 23:23:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2019-01-22 14:27:19
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-22 10:16:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
273 60 492
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (9)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (163)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd