Piotr 
pisanyinaczej.blogspot.com, , , https://www.facebook.com/Pisany-inaczej-170675173456616/?fref=ts
Książki towarzyszą mi odkąd tylko potrafiłem czytać, a stało się to bardzo szybko. Można powiedzieć że właśnie one nigdy nie zawodzą, zawsze są ze mną. Po prostu kocham czytać, a sama literaturę wybieram sobie starannie,zależnie od tego, na co mam aktualnie ochotę. Właściwie czytam wszystko - od pisarzy którzy nigdy nie zostali uznani po legendy słowa pisanego.Zapraszam na mojego bloga http://pisanyinaczej.blogspot.com gdzie oprócz recenzji książek znajdziesz rozmowy z polskimi pisarzami. Jestem autorem powieści "Trzy razy miłość" - (marzec 2018) oraz "Zagubione życie" (wrzesień 2018). Jestem również autorem opowiadania "Powrót ojca" w antologii napisanej przez blogerów pod tytułem "Szkice z życia". UWAGA!!! OSOBY ZAPRASZAJĄCE MNIE DO GRONA ZNAJOMYCH!!! Przyjmuję każde zaproszenie, ale niestety - czasami po akceptacji pojawia się komunikat o błędzie, a procesu powtórzyć nie mogę. Nie ma w tym mojej złośliwości. Zapraszam każdego, jeżeli ktoś nie dostaje odpowiedzi potwierdzającej, wtedy proszę próbować podobnie wysyłać, ewentualnie proszę o kontakt.
mężczyzna, status: Czytelnik, dodał: 13 książek, ostatnio widziany 1 godzinę temu
Teraz czytam
  • Upiorna opowieść
    Upiorna opowieść
    Autor:
    „Jaka była najgorsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłeś?” Stany Zjednoczone, lata siedemdziesiąte XX wieku. W Milburn, niewielkim miasteczku w stanie Nowy Jork, działa Stowarzyszenie Chowder. Tworzy j...
    czytelników: 526 | opinie: 14 | ocena: 6,88 (103 głosy) | inne wydania: 3

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-15 15:04:02
Ma nowego znajomego: Magdalena
 
2018-10-14 20:54:06
Ma nowego znajomego: Moniss S
 
2018-10-14 17:02:15
Ma nowego znajomego: serceihasztag
 
2018-10-13 10:09:55
Ma nowego znajomego: olgaa29
 
2018-10-12 20:18:24
Ma nowego znajomego: Kaja_K
 
2018-10-12 17:24:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wiele lat temu obejrzałem wersję filmową książki, powstałą w 1976 roku. Trzeba przyznać, że horror do dzisiaj potrafi wywołać emocje, a całość można nazwać arcydziełem. Jak ta lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku i rozwój technik w kinematografii, film był zrobiony niesztampowo."Omen" opowiada historię rodziny, w której młode małżeństwo stara się o dziecko. Niestety, kolejne ciąże nie...
Wiele lat temu obejrzałem wersję filmową książki, powstałą w 1976 roku. Trzeba przyznać, że horror do dzisiaj potrafi wywołać emocje, a całość można nazwać arcydziełem. Jak ta lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku i rozwój technik w kinematografii, film był zrobiony niesztampowo."Omen" opowiada historię rodziny, w której młode małżeństwo stara się o dziecko. Niestety, kolejne ciąże nie przynoszą efektu w postaci upragnionego potomka, ale ostatecznie nadarza się okazja w Rzymie. Amerykański ambasador otrzymuje propozycję od nieznajomych, którą jest niełatwo odrzucić, patrząc na cierpienia ukochanej małżonki. Zamiana dziecka, które zostaje pokochane bez granic. Kobieta nie wie, że jej dziecko zmarło, a Damiena kocha jak własnego syna, za którego go zresztą uważa.

Wkrótce zaczyna się seria dziwnych, niewytłumaczalnych rzeczy, które Thorn jako ateista odrzuca. Wizytę duchownego bierze za brednie, ale w końcu musi sam zmierzyć się z prawdą, która może okazać się być śmiertelną.

Książkę przeczytałem szybko, gdyż jest to horror ze starego, dobrego gatunku, w którym nie stawia się na hektolitry krwi czy też trupa w szafie, ale autor buduje napięcie powoli, mistrzowsko dozując emocje. W "Omenie" nie ma strachu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, ale znajdziemy tutaj to, co porusza nasze przekonania, które musimy zweryfikować na poziomie emocji i własnej wiary. Po takich książkach jest ciężko zasnąć, kiedy historia zapada w głowie i trudno jest ją z niej wyrzucić. Wydawnictwo Vesper jak zwykle zadbało o stronę wizualną książki.Gruba okładka, zakładka do książki, książka jest szyta. Do tego niesamowite ryciny. Dla mnie to wydawca, który najbardziej dba o czytelnika, a przy tym o trwałość publikacji. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-10-12 11:01:13

Ciekawe, ile jest prawdy w opisie, a ile zabiegu marketingowego.

więcej...
 
2018-10-12 06:53:37
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Seria: Klasyka grozy
 
2018-10-10 19:15:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Okładka kusi i ja uległem jej czarowi, ale także obietnicy na okładce "Mroczny thriller z zaskakującym zaskoczeniem". Tak obiecuje The New York Times, a ja wierzę amerykańskiej prasie. I to znowu mój błąd. W trakcie czytałem wiele razy odkładałem, gdyż wynudziłem się, a w treści nie znalazłem żadnego napięcia. Szkoda, wielka szkoda. Fabułą zapowiadała się niezwykle ciekawie. Zaginięcie... Okładka kusi i ja uległem jej czarowi, ale także obietnicy na okładce "Mroczny thriller z zaskakującym zaskoczeniem". Tak obiecuje The New York Times, a ja wierzę amerykańskiej prasie. I to znowu mój błąd. W trakcie czytałem wiele razy odkładałem, gdyż wynudziłem się, a w treści nie znalazłem żadnego napięcia. Szkoda, wielka szkoda. Fabułą zapowiadała się niezwykle ciekawie. Zaginięcie sióstr i powrót jednej z nich po trzech latach. Czas przeszły i teraźniejszość. Cass nie wie, gdzie jest jej siostra Emmy. A może jednak coś ukrywa.

Podoba mi się rola psychiatry dr Abby Winter, która doskonale zna mechanizmy zachodzące w rodzinie dysfunkcyjnej i nie ma wątpliwości, że coś tutaj jest nie na rzeczy. Autorka pięknie rysuje portrety psychologiczne, ale dla mnie to zbyt mało, aby książkę nazwać porywającą, czy chociażby dobrą. Zakończenie jest zaskakujące, ale dla mnie to wciąż mało. Tak naprawdę moją uwagę zwrócił początek i koniec. Trzeba przyznać, że zakończenie jest w miarę zaskakujące, szkoda, że po drodze nie jest tak interesująco.

pokaż więcej

 
2018-10-10 18:55:42
Ma nowego znajomego: LaskaG
 
2018-10-09 22:27:50
Ma nowego znajomego: MaGonia
 
2018-10-08 13:25:41
Ma nowego znajomego: kaki15
 
2018-10-07 17:39:45
Ma nowego znajomego: Adam-Dz
 
2018-10-07 17:39:17
Ma nowego znajomego: gosiaw70
 
2018-10-05 21:16:52
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Kilka dni temu udałem się na otwarcie nowej księgarni Book Book, powstałej na miejscu dawnego Matrasa. Wszedłem bez konkretnych planów, a wyszedłem z tą książką, będącą na półce z mocno przecenionymi pozycjami. Tak oto stałem się właścicielem książki, która otworzyła moje doznania na nowe, zupełnie nieznane mi metody terapeutyczne. Sama autorka wydaje się być osobą niezwykle kompetentną, a po... Kilka dni temu udałem się na otwarcie nowej księgarni Book Book, powstałej na miejscu dawnego Matrasa. Wszedłem bez konkretnych planów, a wyszedłem z tą książką, będącą na półce z mocno przecenionymi pozycjami. Tak oto stałem się właścicielem książki, która otworzyła moje doznania na nowe, zupełnie nieznane mi metody terapeutyczne. Sama autorka wydaje się być osobą niezwykle kompetentną, a po lekturze wiem, że tak jest. Książka składa się z siedmiu głównych części, a każda zawiera podpunkty. Autorka skupia się głównie na metodzie Davida Hawkinsa, która może wydać się być kontrowersyjna. Technika uwalniania emocji i trans generatywny. Może brzmieć obco, ale po zapoznaniu się tak nie jest. Autorka w większej części skupia się na teorii, ale mamy również coś własnego, czyli fragmenty rozmów z jej terapii z pacjentami.
Autorka przekonała mnie do tej metody dzięki rzetelnej wiedzy, którą popiera konkretnymi tytułami i cytatami z bibliografii. Na mnie największe wrażenie zrobiły same terapie. Rozmowy z pacjentami wydają się być proste, ale zarazem skuteczne. Lektura tej książki przyniosła mi wiele odpowiedzi na pytania, a ja sam z przyjemnością zapoznam się z książkami guru pani Grzesiak, czyli Davida Hawkinsa. Polecam tym, którzy chcą poczuć i zobaczyć więcej.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1790 748 87756
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (1980)

Ulubieni autorzy (22)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (28)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd