Piotr 
pisanyinaczej.blogspot.com, , , https://www.facebook.com/Pisany-inaczej-170675173456616/?fref=ts
Książki towarzyszą mi odkąd tylko potrafiłem czytać, a stało się to bardzo szybko. Można powiedzieć że właśnie one nigdy nie zawodzą, zawsze są ze mną. Po prostu kocham czytać, a sama literaturę wybieram sobie starannie,zależnie od tego, na co mam aktualnie ochotę. Właściwie czytam wszystko - od pisarzy którzy nigdy nie zostali uznani po legendy słowa pisanego.Zapraszam na mojego bloga http://pisanyinaczej.blogspot.com gdzie oprócz recenzji książek znajdziesz rozmowy z polskimi pisarzami. Jestem autorem powieści "Trzy razy miłość" - (marzec 2018) oraz "Zagubione życie" (wrzesień 2018). Jestem również autorem opowiadania "Powrót ojca" w antologii napisanej przez blogerów pod tytułem "Szkice z życia". UWAGA!!! OSOBY ZAPRASZAJĄCE MNIE DO GRONA ZNAJOMYCH!!! Przyjmuję każde zaproszenie, ale niestety - czasami po akceptacji pojawia się komunikat o błędzie, a procesu powtórzyć nie mogę. Nie ma w tym mojej złośliwości. Zapraszam każdego, jeżeli ktoś nie dostaje odpowiedzi potwierdzającej, wtedy proszę próbować podobnie wysyłać, ewentualnie proszę o kontakt.
mężczyzna, status: Czytelnik, dodał: 13 książek, ostatnio widziany 6 godzin temu
Teraz czytam
  • Idealna
    Idealna
    Autor:
    Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które pozwala kontrolować wszystko i wszystkich. I zapomnieć o sypiącym się małżeństwie oraz...
    czytelników: 4380 | opinie: 480 | ocena: 7,18 (2006 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-13 13:22:17
Ma nowego znajomego: Maciek
 
2018-12-13 13:21:52
Ma nowego znajomego: Arek
 
2018-12-13 13:21:17
Ma nowego znajomego: KailaaMoor
 
2018-12-12 19:42:59
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Srebrna Seria
 
2018-12-12 19:42:55
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-12 17:43:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Kosmos jest dla większości z nas nieodgadniony i niewiele o nim wiemy, oprócz ogólnodostępnych faktów. A autor przekonuje, że to, co jest poza zasięgiem naszego wzroku, jest niezwykle ciekawe. Autor przedstawia takie ciekawostki jak zjawiska kosmiczne, tłumacząc ich złożoność, ale w sposób niezwykle prosty i w pełni zrozumiały dla zwykłego śmiertelnika. Dla mnie ciekawostką było dogłębne... Kosmos jest dla większości z nas nieodgadniony i niewiele o nim wiemy, oprócz ogólnodostępnych faktów. A autor przekonuje, że to, co jest poza zasięgiem naszego wzroku, jest niezwykle ciekawe. Autor przedstawia takie ciekawostki jak zjawiska kosmiczne, tłumacząc ich złożoność, ale w sposób niezwykle prosty i w pełni zrozumiały dla zwykłego śmiertelnika. Dla mnie ciekawostką było dogłębne poznanie zagadnień, jakie znałem do tej pory pobieżnie i jak się okazuje płytko.
Autor w krótkich rozdziałach dotyka konkretnych spraw, co ma duże znaczenie dla zrozumienia całości. Jest tutaj wiele ciekawostek, a do tego autor pisze z punktu własnych doświadczeń, wtrącając co jakiś czas wspomnienia ze swojego życia. "Kosmiczne zachwyty" to mała książka, ale za to pogłębiająca wiedzę w zakresie astrofizyki. Czym jest wszechświat?
Warto wyruszyć w tę międzygalaktyczną podróż wraz z Tysonem i poznać zakamarki miejsc, w których nigdy się nie pojawimy. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-12-12 13:58:01
Ma nowego znajomego: igainka
 
2018-12-09 20:28:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Od wydawcy

O tej książce dowiedziałem się jakiś czas temu i wiedziałem, że jest to lektura dla mnie. Generalnie lubię tego typu nastroje, jak tajemnicze miejsca, tudzież duchy i historie o nich. Historia "Złamanych dusz" toczy się dwutorowo, a zaprasza do niej ciekawa okładka przedstawiająca wybitą szybę, a w tle zarys domu. . Autorka wie, jak przykuć uwagę czytelnika, serwując mu już na początku scenę,... O tej książce dowiedziałem się jakiś czas temu i wiedziałem, że jest to lektura dla mnie. Generalnie lubię tego typu nastroje, jak tajemnicze miejsca, tudzież duchy i historie o nich. Historia "Złamanych dusz" toczy się dwutorowo, a zaprasza do niej ciekawa okładka przedstawiająca wybitą szybę, a w tle zarys domu. . Autorka wie, jak przykuć uwagę czytelnika, serwując mu już na początku scenę, która jest nie tylko napisana w sposób mistrzowski, ale także zaskakuje. Już na początku nie wiemy, kto "za tym" stoi. Mamy tutaj czasy połowy XX wieku, Vermont, miasteczko, w którym mieści się szkoła dla niegrzecznych panienek. Dziewczyny łączy właściwie jedno - są zagubione, zbuntowane i poranione, a najbardziej wszystkie jednomyślnie nienawidzą tego miejsca.
Mamy również czasy współczesne i śledztwo młodej dziennikarki, której siostra zaginęła dwadzieścia lat wcześniej.
"Złamane dusze" to opowieść przemyślana, dobrze napisana i trzymająca w napięciu do końca. Podoba mi się tłumaczenie, które jest tutaj również ważne. Przyznaję, że zaskoczyła mnie niesamowicie i dała wiele rozrywki, która jest tutaj na najwyższym poziomie. Doskonale przeplatane historie z dwóch wieków uzupełniają się. To opowieść dla czytelnika wybrednego, jak ja. O historii sióstr trudno będzie zapomnieć, dzięki sugestywnemu językowi i malowniczym obrazom, o których czytamy. Z niecierpliwością wypatruję kolejnych pozycji autorki i serdecznie zachęcam do lektury.

pokaż więcej

 
2018-12-09 14:09:03
Ma nowego znajomego: Zoma
 
2018-12-08 20:58:12
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobooki

Moja ulubiona autorka prowadzi mnie tym razem do tajemniczego Yorkshire. Udaje się tam Barbara i Ralph, małżeństwo, dla którego Bożonarodzeniowy wyjazd ma być próbą rozpadającego się małżeństwa. Po przyjeździe zostają odcięci od świata przez szalejącą śnieżycę. Barbara przeszukuje dom i natyka się na ukryte notatki, które skrywają straszne tajemnice byłych właścicieli domu. Notatki cofają... Moja ulubiona autorka prowadzi mnie tym razem do tajemniczego Yorkshire. Udaje się tam Barbara i Ralph, małżeństwo, dla którego Bożonarodzeniowy wyjazd ma być próbą rozpadającego się małżeństwa. Po przyjeździe zostają odcięci od świata przez szalejącą śnieżycę. Barbara przeszukuje dom i natyka się na ukryte notatki, które skrywają straszne tajemnice byłych właścicieli domu. Notatki cofają Barbarę o pięćdziesiąt lat. Szaleje wojna,w domu mieszkają siostry, które skrywają tajemnicę, której odkrycie może narazić ich na niebezpieczeństwo.

"Dom sióstr" można nazwać sagą rodzinną z elementami grozy i kryminału. Link tradycyjnie stawia na drobiazgowe interakcje między postaciami, co chwilami jest denerwujące, gdyż niewiele wnosi do fabuły.

Historia momentami przypominała mi jedną z powieści Agathy Christe. Wielkim plusem jest to, że autorka pokazuje powolne zmiany w psychice ludzi dotkniętych wojną światową, wojną, która trwa w ich sercach oraz życiem z innymi w jednym domu, w małej, zapomnianej miejscowości.

Link potrafi sprawić, że czytelnik zostaje wessany w wir akcji. A "Dom sióstr" to historia, o której trudno będzie zapomnieć. Przerażająca, dająca do myślenia i głęboka. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-12-08 16:03:12
Ma nowego znajomego: Czytaczka
 
2018-12-08 12:22:36
Ma nowego znajomego: Magdalena
 
2018-12-08 12:21:53
Ma nowego znajomego: Socjologos
 
2018-12-07 12:31:19
Ma nowego znajomego: Radek
 
2018-12-07 12:08:32
Ma nowego znajomego: Maitten
 
Moja biblioteczka
1820 769 93470
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2044)

Ulubieni autorzy (22)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (28)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd