Wolałbym nie. Antologia

Seria: Linia Krytyczna
Wydawnictwo: Ha!art
literatura polska, XX w,
Mateusz

"Wolałbym nie" - Chutnik, Czerniawski, Czerski, Dehnel, Dzido, Franczak, Orbitowski, Pawluśkiewicz, Shuty, Zygmunt, Żulczyk, Żurawiecki - antologia pod red. Grzegorza Jankowicza Antologia młodej prozy "Wolałbym nie" prezentuje teksty polskich pisarzy urodzonych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, w których na różne sposoby protestują oni przeciwko rozmaitym formom zniewolenia:...

Antologia młodej prozy "Wolałbym nie" prezentuje teksty polskich pisarzy urodzonych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, w których na różne sposoby protestują oni przeciwko rozmaitym formom zniewolenia: politycznego, ideologicznego, cywilizacyjnego, kulturowego, instytucjonalnego, językowego, egzystencjalnego, emocjonalnego.

W tle przewija się postać Bartleby’ego, którego słynna fraza "I would prefer not to [wolałbym nie]", była wielokrotnie odczytywana w kontekście społecznego i politycznego zniewolenia jako lapidarna formuła sprzeciwu wobec opresji społecznych, konwencji i instytucjonalnych norm.

źródło opisu: http://www.ha.art.pl/

źródło okładki: http://www.ha.art.pl/

Mateusz | 2011-04-25

Dobra pozycja dla osób zainteresowanych najnowsza prozą polską (autorzy urodzeni w latach 70. i 80.).

Zosiek | 2013-04-06

Publikacja kilku esejów każdy znajdzie tu coś dla siebie typowa "drapieżna" literatura polecam

Monika Kląskała | 2012-01-20

Bardzo fajny projekt! Jak najbardziej popieram. Spędziłam z tą książką bardzo miłe popołudnie.

Michał | 2015-01-18
skrzat_mysliciel | 2015-01-06