Bajka o łaciatym słoniu Bombiku

Wydawnictwo: Święty Paweł
83-7168-835-0
Balbina64

Bombik to jedyny na świecie łaciaty słonik. Przeżywa on wiele ciekawych przygód i poznaje wciąż nowych przyjaciół. Na dodatek ten wyjątkowy bohater potrafi grać na cymbałkach i układać śliczne piosenki. Możesz je śpiewać razem z nim. Nutki znajdziesz na końcu każdej książki. W pierwszym tomie pt. "Bajka o łaciatym słoniu Bombiku", tomie, który właśnie trzymasz w ręce, Bombik wyrusza do...

W pierwszym tomie pt. "Bajka o łaciatym słoniu Bombiku", tomie, który właśnie trzymasz w ręce, Bombik wyrusza do Sapiącego Bambidu, starego mamuta, aby ten pomógł mu pozbyć się niechcianej plamy na grzbiecie. Podróż uczy słonika bardzo ważnej rzeczy: ten, kto ma dobre serce, jest piękny, choćby nawet był bardzo łaciaty.

źródło opisu: okładka książki

To pełna uroku i bardzo mądra książeczka dla dzieci: i tych całkiem małych i tych trochę starszych i tych całkiem dużych.
Opowiada o odmienności i braku akceptacji; o przyjaźni, o chęci niesienia pomocy potrzebującemu. Ukazuje w przystępny sposób, co tak naprawdę liczy się w życiu. Gorąco polecam.

Czarownica | 2012-12-02

znam na pamięć, od 3 lat pomaga zasnąć mojemu dziecku