Dycha z Kopernikiem

Wydawnictwo: Glob
83-7007-071-x
Karolina

"Dycha z Kopernikiem" jest to książka, w której Brzozowski demaskował schematy wychowawcze. Z właściwym sobie dowcipem i ironią. Jako wychowawca Domu Dziecka protestował przeciwko nim nieustannie. "Dychę z Kopernikiem" dedykował wszystkim swoim niespokojnym chłopcom z Domu Dziecka w Zdrojach.

Aleksandra | 2015-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2015

Książka napisana jest językiem przystępnym dla dzieci, lecz treści, które zawiera, wykraczają daleko poza ten przedział wiekowy.
Jest to zbiór opowiadań na skraju ponurej rzeczywistości domów dziecka i baśniowego surrealizmu. Historie pełne są smutku i rozczarowań. Niektóre momenty wprawiają w osłupienie, inne bawią. Niestety, za każdym razem świat czarów i wyobraźni, który tak misternie był wprowadzany od samego początku, pryska niczym mydlana bańka.

Daguchna | 2016-09-13
Carinae | 2014-11-11