Wojsko Polskie w II wojnie światowej

831110119-1
II wojna światowa, wojsko
historyczna
masaii

Druga wojna światowa przeszła do historii ludzkości jako największy i najkrwawszy kataklizm w dziejach cywilizowanego świata. Objęła swym zasięgiem niemal cały glob. Polska w tej wojnie była obiektem agresji. Uczestniczyła w narzuconej sobie wojnie od pierwszego do ostatniego dnia jej trwania w Europie. W toku wojny Polacy bronili nie tylko niepodległości, ale biologicznego istnienia narodu. Do obrony swych najżywotniejszych wartości narodowych i interesów państwowych Polska rzuciła wszystko, czym dysponowała. Temu właśnie wysiłkowi zbrojnemu Polaków w II wojnie światowej poświęcona jest niniejsza publikacja. Omówiono w niej: kampanię wrześniową, ukazano wielopłaszczyznowy, niepodległościowy ruch oporu, formowanie na obczyźnie regularnych wojsk polskich, powrót masowych regularnych polskich wojsk operacyjnych na wszystkich frontach wojny w Europie. W książce zamieszczono piękne ilustracje przedstawiające: umundurowanie, broń, sprzęt wojskowy, odznaki, mapy, plakaty, fotografie żołnierzy.

źródło opisu: http://www.odk.pl/wojsko-polskie-w-ii-wojnie-swiatowej,1846.html

źródło okładki: http://www.odk.pl/wojsko-polskie-w-ii-wojnie-swiatowej,1846.html

Jacek | 2011-06-12
masaii | 2011-04-16