Trybunał

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
978-83-89929-67-9
thriller, sensacja, kryminał
masaii

Trybunał to organizacja stojąca poza prawem, wymierzająca sprawiedliwość. Główny wątek książki to konflikt cywilizacji chrześcijańskiej z islamem. Trybunał tworzą przedstawiciele prawa, komandosi, przedstawiciele struktur szpiegowskich z różnych krajów, głównie Polski i USA. W Ośrodku wypoczynkowym pod Olsztynem zbiera się grupa ludzi, którzy za cel stawiają sobie walkę ze złem, stosując...

W Ośrodku wypoczynkowym pod Olsztynem zbiera się grupa ludzi, którzy za cel stawiają sobie walkę ze złem, stosując niekonwencjonalne środki. Grupę tworzą byli sędziowie, oficerowie wywiadów i służb specjalnych. Przedmiotem ich walki są wszelkie patologie społeczne m.in. walka z mafią, korupcją czy też terroryzmem. Nieformalna grupa walczy niekonwencjonalnymi metodami, a wyroki śmierci nie są tu rzadkością.

To oparty na realiach thriller. Akcja książki rozgrywa się przede wszystkim w Polsce.

źródło opisu: http://merlin.pl/Trybunal_Tom-Wilk/browse/product/...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Trybunal_Tom-Wilk/browse/product/...»

emindflow | 2017-03-09
Przeczytana: 08 marca 2017

Znakomita powieść, po mistrzowsku łącząca gatunki political-fiction, sensacji i thrillera.
Polowałem na nią od wielu miesięcy, ale ze względu na ograniczoną dostępność dopiero teraz udało mi się ją zdobyć.
Opis zamieszczony na LC z grubsza mówi wszystko o treści tej książki, ale w żaden sposób nie uprzedza o tym, jak bardzo jest w stanie wciągnąć czytelnika.
Fabuła jest solidnie osadzona w realiach polskiej transformacji na przełomie wieków, a Wilk zręcznie wyważył proporcje między literacką fikcją i bulwersującą rzeczywistością.
Podziwiam autora, z którym nigdy wcześniej się nie zetknąłem, za rzadko spotykaną umiejętność pełnej kontroli nad ogromną ilością wprowadzonych wątków. Jestem również pełen uznania, że żyjąc od lat poza Polską tak doskonale zna i rozumie naszą rzeczywistość, zarówno tę społeczną jak i polityczną.
Mógłbym pogrymasić na niepotrzebny i ogólnie słaby wątek "romantyczny", ale nawet on nie jest w stanie zepsuć ogólnego wrażenia.
Autor kończy ten gruby ton...

jarr74 | 2013-08-26
Przeczytana: 2013 rok

Dobrze napisany thriller polityczny nie jest niestety gatunkiem literackim który często gości na naszym wydawniczym rynku a tym samym czytelniczych półkach. Chlubny wyjątek stanowi wydany jakiś czas temu nakładem Znaku „Obywatel” Wojciecha Kwiatka kreujący postać samotnego mściciela wymierzającego sprawiedliwość UB i SB-ckim oprawcom, którym z rożnych względów udało się wymknąć wymiarowi sprawiedliwości. Książka Toma Wilka „Trybunał” oparta jest również na trochę podobnym schemacie i przedziale czasowym w którym rozwijają się wydarzenia.
Polska, wyzwolona w końcu z oków obcej dominacji po pierwszej fazie euforia i entuzjazmu z coraz większym trudem znosi efekty politycznej, ustrojowej i gospodarczej transformacji. Wszechobecna korupcja, zagrożenie terrorystyczne, działalność obcych wywiadów, sieć mafijno- biznesowych powiązań, układów i zależności, słabość (i budząca wątpliwość niezawisłość) sądów i organów śledczych, braki w finansowaniu i uwikłanie w wewnątrz -partyjne...

Grzesiek | 2011-08-31

Zasadniczo, książka jest niesamowita - długo musieliśmy czekać na PORZĄDNĄ książkę kryminalno-sensacyjną (wyłączając trylogie Gawlika M.Kędzierskiego, czytałem w tym samym czasie 3 tom i trybunał - różnią się od siebie, nie porównywałbym ich), z udziałem polskich służb specjalnych. Książka jest porządnie napisana, postacie są generalnie przyciągające i dobrze zbudowane, choć wątek miłosny średnio komponował się do reszty treści. Sam pomysł z trybunałem patriotów powala na kolana, od pierwszych stron, ,międzynarodowa intryga, z dość interesującymi zwrotami wciąga, a co najlepsze będzie kontynuacja.

barkol1908 | 2016-02-13

Na pewno jest to bardzo ciekawa pozycja na polskim rynku. Fabuła bardzo złożona, wielowątkowa, choć nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że można to było napisać zwięźlej. Główne założenie utworu intrygujące i skłaniające do refleksji. Wśród minusów: irytująco infantylny wątek miłosny i dość bezemocjonalne zakończenie jednak słowa "ciąg dalszy nastąpi" niejako je rehabilutują.

Agłaja | 2011-06-03
Przeczytana: 06 maja 2011

mieszanka korupcji, szpiegostwa i obcych wywiadów - a wszystko to w Polsce, pod naszym bokiem...

mikito | 2017-01-15
Przeczytana: 07 czerwca 2015