Słownik zabójców: od Kaina po Mansona

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Heksgon : seria Małgorzaty Cebo-Foniok)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Dictionnaire des assassins
83-85309-23-3
Elssi

Jedyny tego typu słownik w Polsce i chyba jeden z bardzo niewielu dających się czytać hasło po haśle. Zawiera, w porządku alfabetycznym, biografie zabójców i morderców. Od Abimelecha, przez Billy'ego Kida, Ala Capone, Dzikiego Billa, Robin Hooda, Kubę Rozpruwacza, Lee Oswalda, Sundance Kidda, do Zulotea.

źródło okładki: http://www.bialykruk.com.pl/sklep/index.php?p11083...»

Leżał na półce od dawna. Bardzo dawna, bo to wydanie z pierwszej połowy lat 90. Czasem sięgałem korzystając z tej książki jak z prawdziwego słownika, czyli wyszukując jakieś hasło i odkładając z powrotem na regał. Teraz wpadłem na pomysł, żeby przeczytać “Słownik zabójców” metodycznie. Od początku do końca.

I zawiodłem się na całej linii. Tak po łebkach, powierzchownie potraktowanego tematu jeszcze nie widziałem. Rozumiem oczywiście, że każda z opisanych postaci domaga się osobnej książki. Trudno na dwóch stronach napisać kim był Kain, czy Al Capone, ale na miły Bóg, żeby spłycić historię Bonnie i Clyde’a do parunastu zdań pisanych dla nastolatek? Albo w haśle poświęconym Charlesowi Mansonowi wnikać w dywagacje, na ile był odpowiedzialny za mord rodziny Labianca?

W dodatku nie wiadomo z jakiego powodu, po hasłach ułożonych alfabetycznie opisujących najsłynniejszych (ale też najbardziej toponimicznych lub po prostu medialnych) zabójców, znalazł się ni z tego ni z owego dział...

Diana | 2017-09-13
floodwater | 2017-08-20