Seks, zbrodnia i kara. Śledztwo

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seks, zbrodnia i kara". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dziennikarska Spółka Wydawnicza OMNIBUS
6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8385072004
Taon

Seks, zbrodnia i kara - pierwsza część powieści na podstawie więziennych zapisków aktora Jerzego Nasierowskiego skazanego w 1973 roku na 25 lat więzienia za współudział w zabójstwie popełnionym przez jego młodego kochanka. Ofiarą morderstwa padła gosposia Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, długoletniej dyrektorki Zespołu "Mazowsze".. Proces Nasierowskiego był jednym z najgłośniejszych w PRL w latach 70'. Został zwolniony warunkowo w 1982 roku m.in. dzięki wstawiennictwu Romana Bratnego. Początkowo publikował pod pseudonimem Jerzy Trębicki.

źródło opisu: http://www.antykwariat.nepo.pl/sledztwo-jerzy-nasierowski-p-9521.html

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl/sledztwo-jerzy-nasierowski-p-9521.html

Angelika | 2013-10-26
Przeczytana: 26 października 2013

Fenomen książki polega na prawdziwości zdarzeń, które miały miejsce w socjalistycznej Polsce, śmiałych opisach erotycznych i homoseksualnych "przygód" mężczyzny w średnim wieku. Po przeczytaniu "Śledztwa" okazuje się, że Na-ski jest nie tylko doskonałym przestępcą, ale i świetnym pisarzem.

książek: 1918
Olga | 2015-01-25