Spacerownik: Cmentarz Żydowski w Łodzi

Tłumaczenie: Krystyna Krzemińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
978-83-268-0037-5
cmentarz, nekropolia, Żydzi
Paweł

Cmentarz żydowski w Łodzi należy do najpiękniejszych żydowskich nekropolii w Polsce i w Europie. To również jeden z najcenniejszych zabytków Łodzi, obowiązkowy punkt zwiedzania miasta. Spacerując wśród tysięcy kamiennych nagrobków, poznajemy historię drugiego pod względem wielkości miasta w Polsce, w którym Żydzi odgrywali znaczącą rolę. Zapraszam na spacer po tym niezwykłym miejscu, które...

Zapraszam na spacer po tym niezwykłym miejscu, które mówi więcej o historii wielonarodowej Polski niż niejedno muzeum.

źródło opisu: Wydawnictwo Agora, 2010.

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/CZ/pr/-spacerownik-cment...»

Joanna2012 | 2013-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2013

Do przeczytania tej pozycji zachęcił mnie organizowany przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami spacer po żydowskim cmentarzu. Dzięki niej raz jeszcze mogłam obejrzeć piękne pomniki, zabytkowe macewy i poczytać o jakże bogatej tradycji pochówku u starozakonnych. Piękne zdjęcia na dobrym jakościowo papierze. Choć mały format, książkę zaliczyć można do wydawnictw albumowych. Duży plus za teksty w języku angielskim i niemieckim.

morti | 2015-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Poręczny leksykon wiedzy o cmentarzu żydowskim w Łodzi. Dwujęzyczny spacerownik wydany jest na dobrym jakościowo papierze, ozdobiony jest wieloma ilustracjami.

klapek102 | 2015-07-28
Ani-Ella | 2013-12-11