Wyznawcy - czyli jak Ameryka dała się naciągnąć Bernardowi Madoffowi na 65 miliardów dolarów

Tłumaczenie: Antoni Górny
Wydawnictwo: Muza
The Believers
hiliko

· książka LeBora to pasjonujący reportaż. Wiadomość o aresztowaniu Bernarda Madoffa zatrzęsła posadami Wall Street i wywołała szok wśród nowojorskiej socjety. · Madoff został okrzyknięty potworem bez sumienia. · "Wyznawcy" to dramatyczna opowieść o skandalu, tragedii i zdradzie Bernard Madoff był oszustem i geniuszem finansowej zbrodni, który dokonał największego i najtrwalszego przekrętu...

· Madoff został okrzyknięty potworem bez sumienia.
· "Wyznawcy" to dramatyczna opowieść o skandalu, tragedii i zdradzie

Bernard Madoff był oszustem i geniuszem finansowej zbrodni, który dokonał największego i najtrwalszego przekrętu naszych czasów. Od Palm Beach Country Club po salony Manhattanu, a nawet dalej, Madoff siał spustoszenie w kieszeniach ludzi z wyższych sfer, pochłaniając dorobek życia swych ofiar - przyjaciół, inwestorów, polityków, elity Hollywood, a nawet instytucji charytatywnych. W tym wyklętym finansiście pokładali zaufanie najwytrawniejsi znawcy światowych rynków. Jak Madoff zdołał zwieść, omamić i oszukać zarówno zwykłych głupców, bogaczy, jak i znawców?

W oparciu o wywiady z ofiarami oszusta, jego rywalami, byłymi pracownikami, bywalcami Wall Street i przyjaciółmi rodziny Madoffów, Adam LeBor kreśli obraz zamkniętego świata, w którym działał Madoff, pokazując, jakimi ścieżkami zdążały pozyskiwanie przez niego pieniądze.

źródło opisu: http://www.klub-litera.pl/index.php?option=com_k2&...(?)

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/files/okladki/duze/042185.jpg

Robson73 | 2017-03-18
Przeczytana: 25 lutego 2017

Ciekawie przedstawiona historia Bernarda Madoffa. Książka wydana w Polsce w 2011 roku, a więc jeszcze w złotych latach Amber Gold. Może gdyby była lepiej rozreklamowana, to masę ludzi ustrzegłoby się przed polskim przekrętem. Bernard Lawrence Madoff1 w grudniu 2008 został aresztowany przez FBI, a 29 czerwca 2009 skazany na 150 lat więzienia za stworzenie piramidy finansowej (po 6 miesiącach). A jak to w Polsce, Amber Gold zamknięto w 2012 r. i do dzisiaj nikt nie poniósł odpowiedzialności i pewnie szybko nie poniesie.

lindros86 | 2014-10-03
Przeczytana: 03 października 2014

Miałem większe oczekiwania co do tej pozycji. Autor często wraca do wspomnianych wątków i to samo wiele razy formułuje innym słowami. Troszkę trąci nudą. Jednak sama historia ciekawa do rozważenia.

Caroline | 2016-05-26
..an | 2016-03-19