iCon. Najbardziej niezwykły akt II w historii biznesu

9788388931932
biznes, finanse

Według F. Scotta Fitzgeralda, w życiu Amerykanina nie ma żadnych drugich aktów. Najwyraźniej zapomniał o przypadku Steve&apos,a Jobsa. Z wyobcowanego maniaka elekrotnicznego, którym był w szkole średniej, Jobs stał się siłą napędową Apple oraz awatarem rewolucji komputerowej. Wraz z niezwykłym sukcesem iPoda, zdobył reputację prawdopodobnie największego innowatora wieku cyfrowego.

Marlena | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Nie przeczytam tego, nie dam rady. Ta książka jest tak nużąca...
Owszem, dotyczy historii i życia jednego z największych geniuszy naszych czasów, choć może przesadzam. Ale książka ta ukazuje Steva Jobsa jako cżłowieka, a nie guru informatycznego. Faceta, który był okropny, obrzydliwy, któremu sama wytoczyłam bym sprawę w sądzie o mobing.

Czlowiek, który się całkowicie poświęcał pracy i nigdy nie poddawał. Dla niego nie istniało nie.

Michał Broda | 2012-12-20
Przeczytana: 15 grudnia 2011

Bardzo polecam mimo, że jest już trochę nieaktualna bo pisana przed erą iphonów, ipadów itp. Nie jest to z całą pewnością laurka dla Jobsa - książka pokazuje go jako geniusza ale i zwykłego człowieka z całą masą wad. Bardzo ciekawa postać i zdecydowanie niejednowymiarowa. Dobrze i ciekawie napisana, także nie stanowi ciężkiej zapory do przebycia ;).

Pablos | 2010-07-09
Przeczytana: 2010 rok

Książka, mimo że tytułem może sugerować skupienie treści na końcu XX wieku, gdy Jobs "drugi raz" wspiął się na szczyt kariery w Apple, okazuje się być jednak dość klasyczną biografią, od dzieciństwa, przez zakładanie firmy w garażu, do osiągnięcia prezesury i statusu Ikony.

Co bardzo ważne, znajdziemy tu nie tylko opisy i wiadomości na temat najskuteczniejszych zagrań Jobsa w biznesie, czy to w Apple, czy NeXT, ale i tych mniej znanych, nieprzyjemnych momentach, gdy okazywał się być biznesmenem, który bez problemu będzie parł po trupach do celu.

inen4 | 2012-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Książkę tą przeczytałem po zainspirowaniu mnie pozycją "Steve Jobs" Walter'a Isaacson'a. Książka ta na pewno nie porywa aż tak, nie jest lepsza aczkolwiek równie interesująco opisuje fakty z życia wielkiego wizjonera technologicznego. Uważam że warta przeczytania.

Wojciech Zając | 2015-08-12

Biografia przedstawia postać Steve'a Jobsa. Nawiązuje głównie do filozofii Apple. Jedyną rzeczą jakiej mi brakuje w tej biografii, jest fakt, iż nie ma w niej za wiele informacji o samym Jobsie, o jego życiu.

trimar | 2015-01-10
Dan | 2015-01-04