Nigdy więcej tremy. Jak przełamać lęk przed wystąpieniami publicznymi

poradniki
Fijoletka

Wszyscy patrzą na mnie! * Opanowanie lęku, dyskomfortu i poczucia braku kontroli podczas wystąpienia publicznego. * Minimalizowanie objawów fizycznych stresu związanego z prowadzeniem prezentacji. * Koniec z unikaniem sytuacji wymagających zabrania głosu. * Osiąganie stanu ciała i umysłu, pozwalającego odpowiednio przygotować się do przemówienia. * Przełamanie strachu i...

Wszyscy patrzą na mnie!

* Koniec z unikaniem sytuacji wymagających zabrania głosu.
* Przełamanie strachu i wyciszenie wewnętrzne podczas wystąpienia publicznego.

Książka zawiera CD z programem relaksacyjnym, treningiem autogennym i ćwiczeniami fizycznymi, pomagającymi opanować objawy stresu.

Panowanie nad tremą to cenna umiejętność. Pozwala na intencjonalną redukcję lęku i obaw, jakie przeżywamy w związku z koniecznością publicznego wystąpienia. Dzięki niej możemy zadbać o swoje dobre samopoczucie oraz własną reputację w trakcie zabierania głosu na forum lub prowadzenia prezentacji
Paweł Smółka,
autor książki Generator charyzmy. Kreowanie osobowości menedżera

Pamiętasz, kiedy ostatnio miałeś zabrać głos na forum? Serce zaczęło bić mocniej, w ustach zrobiło się sucho, natomiast dłonie prezentowały niezdrową wilgotność. Twoje zdenerwowanie sięgnęło zenitu i marzyłeś tylko o tym, by uciec jak najdalej. Nie ma nic przyjemnego w ściśniętym gardle, miękkich nogach i szumie w uszach. Pustka w głowie i trzęsące się kolana także nie działają motywująco.

Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania dowodzą, że nie śmierć, węże, wojna czy zakaźne choroby wywołują w nas największe przerażenie, ale właśnie przemawianie przed publicznością! Wśród Amerykanów krąży żart, że większość ludzi wolałaby sama znaleźć się w trumnie, niż wygłosić przemówienie na czyimś pogrzebie. Dlaczego tak się dzieje? Przecież nie zdarzy się nic strasznego, jeśli staniesz przed grupą osób i przez parę chwil o czymś poopowiadasz. A mimo to jesteś zdenerwowany.

Czym jest ta straszliwa trema? Według krótkiej, słownikowej definicji "to podniecenie połączone z lękiem, obawą i zdenerwowaniem, zwykle utrudniające koncentrację i możliwość działania". Jeśli jednak czujesz, że Twój dreszczyk emocji zamienia się w poczucie zagrożenia w sytuacji, gdy występujesz przed publicznością i jesteś narażony na jej krytykę, jeśli odczuwasz panikę na samą myśl o publicznym wystąpieniu bez względu na stopień swojego przygotowania albo tracisz zaufanie do samego siebie, nie będąc w stanie kontrolować sytuacji, ta książka to Twoje wybawienie!

* Stawiaj czoła wyimaginowanym lękom.
* Stwórz zestaw pomocnych poglądów i dopracuj monolog wewnętrzny.
* Przeprowadź ćwiczenia niwelujące fizyczne niedogodności związane z tremą.
* Osiągnij spokojny, zrównoważony i zrelaksowany stan ciała, umysłu i ducha.

źródło opisu: http://www.empik.com/nigdy-wiecej-tremy-jak-przela...(?)

źródło okładki: www.radar.pl