Księga gniewu

8371207891
gniew, tłumienie, lęk, przebaczenie
poradniki
Marek Baran

Książki psychologiczne często są ciężkie do strawienia dla przeciętnego czytelnika. Do tego nie zawsze zrozumiałe ponieważ pisane zbyt naukowym językiem. "Księga gniewu" to książka, która w przystępny sposób przybliża nam problematykę gniewu a zwłaszcza jego tłumienia przez nas i konsekwencji stąd wypływających. Według autora w większości z nas drzemią dwie wielkie blokady. Jedna to tzw...

Według autora w większości z nas drzemią dwie wielkie blokady. Jedna to tzw syndrom "bądź fajnym gościem - nie rób problemu". Drugą wielką blokadą o równie niszczycielskich skutkach jest syndrom "pilnuj własnego nosa".
Blokady te powodują niszczycielskie dla organizmu a zwłaszcza naszego zdrowia psychicznego konsekwencje takie jak: lęki, depresję, poczucie winy, obżarstwo, głodówki, bezsenność i ucieczkę w sen, dziwaczne myśli, obsesje i fobie, autosabotaż, gadulstwo i milczenie, agresję słowną, wieczne zmęczenie, nadmiar pracy, nadmiar seksu itp.
Na szczęście autor przedstawia również środki zaradcze.
A na koniec 103 pytaniowa ankieta, pomyślana jako ćwiczenie wydobywające i rozwijające zdolność do gniewu i miłości.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Marek Baran | 2015-12-04
Przeczytana: 02 listopada 2014

Na szczęście autor przedstawia również środki zaradcze.
A na koniec 103 pytaniowa ankieta, pomyślana jako ćwiczenie wydobywające...