Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Arkady
Alphonse Mucha : masterworks
978-83-213-4641-0
albumy

Wspaniale ilustrowany album ukazuje życie i twórczość jednego z najwybitniejszych przedstawicieli Art Nuveau. Jego plakaty, ilustracje, menu, kalendarze, serie grafik drukowane na pocztówkach i na jedwabiu były kwintesencją Paryża fin de siècle’u. Oprócz spektakularnego sukcesu we Francji autorka szczegółowo analizuje wcześniejsze życie artysty w rodzinnych Czechach, a także jego dokonania w niepodległej Czechosłowacji. Reprodukcje 150 najcenniejszych prac Muchy będą z pewnością rozkoszą dla oczu każdego miłośnika secesji.

źródło opisu: http://www.arkady.com.pl/product/13100.html

BeArcik | 2012-05-18
Przeczytana: 16 maja 2012

Póki co ostatni z serii album Arkad, podobnie jak poprzednie zapewnił mi sporą dawkę sztachu estetycznego. Niestety, i tu pojawia się nagminny problem - ilustracje w ogóle nie współgrają z tekstem i praktycznie cały czas trzeba wędrować między stronami. Tylko kilka obrazów pojawiło się obok stosownej wzmianki w tekście. Kilka prac Muchy zostało tylko wspomnianych i opisanych, szukanie zostawiono czytelnikowi. No i nie jest to przekrój przez całość dorobku artysty, a skupia się jedynie na najważniejszym wycinku jego twórczości do czasu wyjazdu do Ameryki. Warto mieć to na uwadze, ale z pewnością nie dyskwalifikuje to albumu zupełnie, wciąż jest to wartościowa lektura pełna pięknych grafik.

Darya | 2011-07-04
Przeczytana: lipiec 2011

Bardzo dobre wydanie prac mojego ulubionego artysty. Duży format i dobra jakoś wydania, pozwalają podziwiać prace Muchy w znakomitej jakości. Pewien niedosyt zostawia u mnie jednak wybór prac - żałuje, że autorka skupiła się w opisach jedynie na paryskiej twórczości artysty - brakuje mi pewnego urozmaicenia, a szczególnie doskwiera brak obrazów z cyklu "Epopeja słowiańska". Mimo wszystko, bardzo polecam wielbicielom twórczości tego Czecha, bo przeglądanie tego zbioru to czysta przyjemność.

Ula | 2011-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 30 września 2011

Przepiękne wydanie, ale od błędów stylistycznych i niezręczności w tekście aż gęsto :( Ogromna różnica między starannością, z jaką zaprezentowano reprodukcje, a tekstem, który wywiera wrażenie skleconego naprędce przez osobę bez jakiegokolwiek wyczucia językowego.

Delirium | 2014-08-19

Pięknie wydany album. Jedynym minusem jest to że ilustracje są porozrzucane po całej książce, nie będąc adekwatnymi do prac omawianych w tekście.

nat | 2012-05-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

Piękny album, wydany na bardzo dobrej jakości papierze. Poza zdjęciami dzieł Muchy jest bardzo dużo tekstu o jego życiu i twórczości. Wady: omawiane w tekście litografie nie znajdują się zaraz obok, tylko są porozrzucane po całym albumie, w tekście jest troszkę błędów stylistycznych.

Ale tak ogólnie, jest naprawdę wart polecenia :)

madamerousse | 2013-01-04

Jedyne do czego można się doczepić to fakt,że ilustracje są zbyt ciemno wydrukowane.Jest to ewidentnie widać i wydawnictwo powinno przypilnować tej sprawy,bo zbyt ciemne ilustracje psują efekt prac Muchy.

Anna | 2018-10-06
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam