Pamiętnik Amazonki

Wydawnictwo: Olimp Media
Flying crooked
poradnik,
Beata

Poruszająca opowieść o walce ze śmiertelną chorobą i miłości wystawionej na próbę

źródło opisu: okladka książki

źródło okładki: http://www.empik.com/pamietnik-amazonki-michael-ja...»

fiszunia | 2011-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2011

Ta niepozorna różowa książeczka rzuciła mi się w oczy w sieci Tanich książek kusząc wzrok delikatnością tulipanów zamieszczonych na okładce oraz atrakcyjną ceną – 5,70 zł… i jak tu się nie skusić? Jako, że lubię literaturę faktu, a ta książeczka niewątpliwie do takiej się zalicza, decyzja została podjęta i książka stała się moją własnością.

Pamiętnik Amazonki autorstwa Jan Michael to biograficzna opowieść Jan o walce ze śmiertelną chorobą, jaką jest rak. Jan to pięćdziesięcioletnia Holenderka , z zawodu tłumaczka, po godzinach pracy samotna, ale szczęśliwa kobieta uwielbiająca spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. Żyje pełnią życia, nie zwracając zbytnio uwagi na swoje zdrowie. Kiedy pewnego dnia wyczuwa guzki w piersi z ociąganiem mówi o tym lekarzowi, który jednak uspokaja ją, że w jej wieku jest to normalne. Uspokojona żyje dalej, do kolejnej rutynowej wizyty, tym razem lekarz kieruje ją na mammografię, która jednak nie wykazuje niczego niepokojącego. Szokująca diagnoza spada...

ejotek | 2012-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2012

Książka przeczytana dzięki kuszącej cenie w Taniej książce, różowa okładka też się do tego przyczyniła. Ale tak naprawdę to tematyka - walka z chorobą, też choruję i niejako to takie podtrzymanie się na duchu, mimo ze nie mam raka. Główna bohaterka "ze swojej winy" ma raka piersi, podejmuje walkę z chorobą, ale nie zgadza się na wszystkie elementy. Książka napisana spokojnie, bez chaosu, pretensji czy żalu.

Zaintrygowana | 2012-08-28
Przeczytana: sierpień 2012

Moim zdaniem bardzo uproszczona historia i zbyt krótka, żeby można było wejść w świat chorej osoby i spróbować go zrozumieć. Fajne w tej książce jest podejście bohaterki do raka, ale wydaje się, że każdy przeżywa taką kwestię na własny sposób i niewiele osób podejdzie do choroby jak Jan... Interesujące są cytaty zamieszczone przed każdym kolejnym rozdziałem. Warto przeczytać ta książkę, choćby dla uświadomienia sobie, jak bardzo kruche i nietrwałe jest ludzkie życie i zdrowie.

Zaczytana_Sandi | 2013-11-26

Nie za bardzo przypadła mi do gustu...
Ale podziwiam autora za sam temat. Kobieta która zachorowała na raka.?
-Odważne! Dzięki tej książce pojęłam, jak bardzo ważne jest życie i chwytanie każdej chwili.
Nie jestem fanką tej książki, ale nie jest też taka zła.

magia78 | 2016-07-31
anulkabl | 2015-03-19