Jezioro niebiańskie

Heaven Lake
8373197311
powieść, Chiny
beznika

Jest rok 1989. Młody Amerykanin, Vincent Saunders, bez reszty oddany głoszeniu Dobrej Nowiny, przybywa na Tajwan. Znajduje siedzibę dla misji, rozkleja plakaty i chce udzielać darmowych lekcji angielskiego połączonych z głoszeniem słowa bożego. Niestety życie pisze inny scenariusz. Vincent zostaje nauczycielem angielskiego w miejscowej szkole i... wdaje się w romans z uczennicą. By uciec przed...

Jest rok 1989.
Młody Amerykanin, Vincent Saunders, bez reszty oddany głoszeniu Dobrej Nowiny, przybywa na Tajwan. Znajduje siedzibę dla misji, rozkleja plakaty i chce udzielać darmowych lekcji angielskiego połączonych z głoszeniem słowa bożego. Niestety życie pisze inny scenariusz. Vincent zostaje nauczycielem angielskiego w miejscowej szkole i... wdaje się w romans z uczennicą. By uciec przed zemstą jej rodziny, musi zniknąć z miasta i godzi się na układ z panem Gwa, który zleca mu przywiezienie z Chin młodej Kai-ling. Czy w zamian za pieniądze Vincent zawrze fikcyjne małżeństwo i przywiezie dziewczynę na Tajwan, by Gwa mógł ją poślubić zgodnie z prawem?
Rozpoczyna się pełna przygód podróż Vincenta przez całe Chiny. Debiutancka powieść Daltona opowiada o Chinach, Bogu, namiętnościach, przyjażni, podróżach, a przede wszystkim o tajemnicach miłości. Zachwyca i urzeka bogactwem realiów kultury chińskiej.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: www.gandalf.com.pl

Aleksandra | 2012-03-18

Ciekawa historia, choć rozwleczona niemiłosiernie i momentami niespójna. Myślałam, że nigdy jej nie skończę.

Iwona | 2013-06-12
Przeczytana: maj 2013

Historia ciekawa i momentami zaskakująca chociaż trochę przydługa. Ze względu na małą ilość dialogów czasami ciężko było przebrnąć przez pewne kawałki. Zwłaszcza pod koniec czytania zaczęłam już wertować strony, żeby tylko wychwycić najważniejsze wydarzenia. Mimo wszystko autorowi udało się zgrabnie spleść różne wątki i różne płaszczyzny tej powieści. Spodobało mi się w niej także to, że ciekawie przedstawia chińską kulturę na przełomie lat 80. i 90. Chociaż szczególnie się nią nie interesuję, to fajnie było się dowiedzieć nowych rzeczy na ten temat.

neykia | 2012-03-02

Dosyć intersująca pozycja, trochę przygody, trochę dreszczyka emocji. W miarę czytania kolejnych stron zaczyna wciagać, choć nie jest to książka do przeczytania na jeden wieczór.

Teresa | 2015-11-18
Wiola | 2015-06-25