W pewnym wieku

Wydawnictwo: Muza
8373194525

Florence Collins jest piękną i wykształconą mieszkanką Manhattanau, która ma tylko jeden cel w życiu: znaleźć bogatego męża. Wykorzystuje do tego przyjaciół, a każdego centa przeznacza na reklamownie siebie jako pożądanego towaru. Pusta, próżna i zdesperowana, całą energię poświęca na próby znalezienia się w odpowiednim towarzystwie...

surrealice | 2012-08-11
Na półkach: Holiday⛱, Przeczytane
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Bohaterka książki to 100% oportunistka dążąca do bogatego zamążpójścia... na ironię losu mogła to osiągnąć kilka lat wstecz. Florence niestety mimo iż wykształcona to nie jest zbyt mądra, nie wyciąga absolutnie żadnych wnisków, błędnie dąży do swojego celu... myślę, że w tym przypadku pasuje do niej określenie "po trupach do celu" Jeżeli chodzi o seks to Florence ze swoim podejściem do niego przypomina mi młodszą wersję innej mieszkanki Manhattanu mianowicie podobna jest do Samanthy Jones z sereialu "Sex w wielim mieście", ogólnie klimat książki bardzo przypomina ten popularny serial. Książkę uważam za bardzo dobrą ze względu na to, że pochłania czytelnika niesamowicie, jak zaczełam to nie mogłam przestać jej czytać. Świetnie pokazany portret typowego oprtunisty w damskiej wersji. Mamy XXI, ale o zgrozo "myślenie" wielu kobiet jakoś się nie zmieniło cel to "bogato wyjść za mąż" szczególnie widoczne jest to wśród mieszkanek dużych miast, które się z tym wcale nie kryją,...

Sławek Jurusik | 2012-07-16
Przeczytana: 13 lipca 2012

Polująca panna młoda

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby damska wersja bohaterów Breda Eastona Ellisa? Na to pytanie odpowiada Tama Janowitz. Bohaterka powieści „W pewnym wieku” wydaje się być ich idealnym odbiciem, biorąc pod uwagę zepsute i pozbawione wartości kreacje, zawarte choćby w zbiorze „Informatorzy”. Panie i panowie, czas poznać Florence Collins!

Powieść opowiada o trzydziestodwuletniej mieszkance Manhattanu, której jedynym celem jest znalezienie bogatego i cenionego męża. Ślepe dążenie do wyższego statusu społecznego prowadzi bohaterkę do kolejnych desperackich prób wzbudzenia zainteresowania otaczających ją, nowopoznanych mężczyzn. Wychodząc z założenia, że cel uświęca środki, Florence jest zdolna do wszystkiego, by spełnić swoje marzenie – seks z obcymi, obojętnymi jej facetami, narkotyczne wojaże i spowijająca wszystko obłuda w świecie Collins są na porządku dziennym. Jedynym, czego protagonistka nie potrafi dostrzec, jest fakt, że czym śmielsze i...

Karolina Kułakowska | 2015-10-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 października 2015

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony
szybko się ją czyta, w pewien sposób wciąga.
Zresztą, wszystkie książki z tej serii są wciągające.
Z drugiej - no właśnie, jeśli chodzi o tę serię, to ta pozycja
jest słaba. Językowo momentami nieporadna - kilka grafomańskich
zdań się trafiło. Bohaterka, no cóż, że nie wzbudza
sympatii - rozumiem, taki zabieg, ale opisy jaka to jest piękna,
jaka wyróżniająca się urodą wśród innych są zwyczajnie nudne.
Ileż można. Podobnie postrzeganie obcych ludzi, znajomych,
powtarzające się określenia nic nie wnoszą. No i otwarte
zakończenie - myślę, że w tego typu powieści się nie sprawdza.

Pestilentia | 2013-09-19

To był mój pierwszy kontakt z prozą tej autorki i na pewno nie ostatni. Ksiązka jest doskonała, pokazuje to, co dla wielu współczesnych liczy się najbardziej, jak płytkie i powierzchowne są ludzkie marzenia. Florence budzi politowanie, jej pogoń za ustawionym i bogatym mężem jest wręcz komiczna, a sama kobieta nie reprezentuje sobą absolutnie nic. Ciekawa byłabym jej dalszych losów.

dzjustyna | 2012-03-18
Przeczytana: 18 marca 2012

Książka przerażająca.
Przeraża główna bohaterka- niezwykle płytka i próżna, miasto- brzydkie i brudne oraz konsumpcyjny styl życia, jaki prowadzą jego mieszkańcy.
Nie wiem czy naprawdę istnieją takie kobiety, jak główna bohaterka, natomiast kara jaka ją spotyka, jest stanowczo za mała.

agnieszka | 2011-12-30

Książka bardzo ciekawa, czyta sie dobrze. Jednak bohaterka wzbudziła we mnie ogromna niechęć, jej wyrachowanie i egoistyczne zachowane sprawiało,ze wręcz czułam sie zażenowana tym,co wyprawia. A to,co spotkało ja ostatecznie uważam za zbyt lekka karę.

Weronika | 2015-12-23
Marta_czyta | 2015-12-22