Zbuntowana księżniczka

Cykl: Rodzina Warenne (tom 9) | Seria: Harlequin Wielki Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
A Dangerous Love
angelika1109

Anglia, Irlandia, XIX wiek. Na pierwszy rzut oka niczym nie różnili się od angielskiej arystokracji, wśród której wzrastali. Ona była córką utytułowanego i bogatego armatora, a on synem zamożnego wicehrabiego. A jednak fakt, że ich matki nie były Angielkami, zaważył na ich życiu. Do dwunastego roku życia Emilian przebywał pod opieką matki w romskim taborze. Potem jego wychowaniem zajął się ojciec, wicehrabia St Xavier. Zapewnił synowi solidne wykształcenie, a w testamencie przekazał tytuł i majątek. Dorosły Emilian nie zapomniał o romskich korzeniach. Mimo upływu lat czuł się obco pośród angielskich lordów i hrabiów. Nie tylko go nie zaakceptowali, ale wręcz okazywali mu wzgardę. Rosła w nim złość na tych ludzi i postanowił się na swój sposób zemścić. Uwiódł Ariellę de Warenne, piękność zamieszkującą sąsiednią posiadłość, po to, by ją natychmiast porzucić. Jednakże nie ma do czynienia ze skromną panną na wydaniu, tylko z upartą i pełną temperamentu półkrwi Angielką, która nie pozwoli się zlekceważyć...

źródło opisu: Harlequin, 2011

źródło okładki: Harlequin Enterprises

AniaŁania | 2017-07-02

Nierealistyczna; z potencjałem, który nie został wykorzystany. Nawet romans historyczny powinien trzymać jakiś poziom. Bohaterowie są całkiem sympatyczni i da się ich lubić, ale to, co irytuje najbardziej to scena, w której bohaterka widzi po raz pierwszy na oczy cygańskiego lorda i od razu stwierdza, że jest w nim szaleńczo zakochana. Umówmy się - sam zainteresowany dobrze tłumaczy jej, że dopadło ją pożądanie a nie miłość.

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

Patrycja | 2013-10-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione