Ślubny kontrakt

Harlequin
2007-01-01
2007-01-01
Wiktoria Mejer
literatura kobieca kontrakt małżeństwo intercyza

Dawno nie czytałam tak dobrej książki od której trudno się oderwać. Luke zostaje wystawiony przez swoją partnerkę do udawanego małżeństwa za pieniądze (by zdobyć majątek po dziadku). Z pomocą przychodzi jej siostra, która wręcza mu list od narzeczonej. Cat potajemnie podkochuje się w mężczyźnie i proponuje mu siebie jako jego przyszłą żonę. Mimo że dziewczyna nie jest w jego typie i jest o wiele młodsza, Luke zgadza się ponieważ jest w kropce. Z czasem orientuje się ze dziewczyna jest bardzo żywiołowa i cieszy się z najmniejszej błahostki, jednak nie widzi najważniejszego- że jego żona się w nim zakochała. Luke jest mężczyzną który cały czas przypomina Cat że ich małżeństwo to układ i że dostanie za to spore wynagrodzenie, jednak z czasem sprawy się komplikują i gdy los sprawia że zostaje sam zaczyna tęsknić za życiem którego nie chciał mieć. Jak dla mnie całą ta opowieść to strzał w dziesiątkę :) polecam

Devon to karierowiczka, jes płytka, dla niej liczy się to jak wygląda, pieniądze, jej uczucia są najważniejsze, nie liczy się z uczuciami innych. Cat to zupełne jej przeciwieństwo. Devon zrywa zaręczyny z bogatym biznesmanem, ponieważ do miasta wróciła jej dawna miłość. Razem wyjeżdżają na farmę. Devon zmusza przybraną siostę Cat żeby ta dostarczyła list, w któtym opisuje powód zerwania zaręczyn Lukowi. Cat niechętnie przystaje na jej prośbę. Luke musi ożenić się do najbluższych urodzin, inaczej jego dziadek sprzeda jego ukochaną winnicę. Luke został bez narzeczonej. Cat zaproponowała mu żeby ożenił się z nią. Cat od dawna była zakochana w Luku. Luke zgadza się. Ich małżeństwo musi przetrwać rok, żeby Luke mógł dostać swoją ukochaną winnicę. Czy Luke pokocha Cat? Co się stanie po roku?

Prosta opowiastka o miłości i pokonywaniu przeciwności. Nieco bardziej ambitna, bo zawiera wątek związku homoseksualnego.

Jak z każdym harlequinem i w tym przypadku mamy do czynienia z pięknie ukazaną, miłością, która spada na jednego z bohaterów, bez żadnego ostrzeżenia. "Ślubny kontrakt" jest typową transakcją, która ma odbyć się między dwojgiem osób. Niestety po przyszłej małżonce pozostaje tylko list z przeprosinami, więc przyszły milioner musi w bardzo szybkim czasie poszukać nowej wybrani. Tak się składa, że obok zjawia się siostra niedoszłej panny młodej, która zgadza się na tą maskaradę.
Nie trudno się domyślić, że wszystko kończy się bardzo dobrze. Trudno też szukać w tej opowieści jakiś górnolotnych sformowań, czy zdań z przesłaniem, który może ci, drogi czytelniku, towarzyszyć na lata. Ale taka jest własnie magia harlequinów. Musi być na nie zapotrzebowanie, skoro kolejni "pisarze" tworzą takie historie jak ta.

Jeden z lepszych harlequinów, jakie czytałam.

Fabuła niby dosyć oklepana i banalna - małżeństwo z rozsądku/przymusu, które okazuje się dla bohaterów najlepszym życiowym wyborem, ale bardzo miło spędziłam czas z tą książką i kilka razy już do niej wracałam - zawsze była to wielka przyjemność.

Polecam wszystkim, którzy szukają ciekawej i ciepłej książki na jesienny wieczór.

Jeden z lepszych harlequinów, jakie czytałam.

Uśmiałam się do łez. Wciągająca :)

Uśmiałam się do łez. Wciągająca :)

2079

Podczas czytania wciąż mnie trapiło jedno pytanie: Kto spisał (i to lepiej) tą historię?

Na półkach: , , , , , ,

Uwielbiam książki o miłości szczególnie gdy dobrze się kończą. Smignęłam ja w chwilę. Czyta się super. I choć to typowe romansidło to i tak fajne. Polecam wielbicielom gatunku. <3

Cudowna, pełna humoru opowieść o miłości. Autorka potrafi rozbawić do łez. Maleńki minus za zakończenie które mnie nie w pełni usatysfakcjonowało.

Nieciekawa komedia romantyczna z bohaterem o nieciekawej osobowości - aroganckim, płytkim, ale za to szalenie bogatym i oczywiście dobrze wyglądającym. Ło matko, i to ma być bestseller New York Timesa!

• Harlequin
  • Romans
  • Zdrada
  • Ciąża
  • Małżeństwo z rozsądku

Dodaj cytat z książki Ślubny kontrakt