Ślubny kontrakt

Tłumaczenie: Wiktoria Mejer
Wydawnictwo: Harlequin
Substitute wife

Jeszcze wczoraj Luke był zaręczony, a dzisiaj po narzeczonej pozostał mu jedynie list z wyjaśnieniami. To katastrofa, choć nie z powodu złamanego serca, bo planowane małżeństwo było w istocie handlowym kontraktem, wymuszonym przez despotycznego dziadka. Jeśli Luke nie ożeni się w ciągu kilku miesięcy, starszy pan odbierze mu ukochaną posiadłość. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawia się nowa narzeczona, siostra poprzedniej. Rudowłosa i obdarzona dużym temperamentem Cat zgadza się stanąć na ślubnym kobiercu, choć prawie nie zna Luke`a. Ich małżeństwo ma trwać dokładnie rok, lecz z każdym mijającym dniem ten czas wydaje się obojgu małżonkom stanowczo za krótki...

źródło opisu: http://ebooki.bookeria.pl/3691-slubny-kontrakt

źródło okładki: http://ebooki.bookeria.pl/3691-slubny-kontrakt

Miss_Bovary | 2015-10-19

Jeden z lepszych harlequinów, jakie czytałam.

Fabuła niby dosyć oklepana i banalna - małżeństwo z rozsądku/przymusu, które okazuje się dla bohaterów najlepszym życiowym wyborem, ale bardzo miło spędziłam czas z tą książką i kilka razy już do niej wracałam - zawsze była to wielka przyjemność.

Polecam wszystkim, którzy szukają ciekawej i ciepłej książki na jesienny wieczór.

Xymena | 2011-05-09
Przeczytana: 09 maja 2011

Ciekawa historia, oczywiście bardzo przewidywalna (wielka mi niespodzianka - happy end!), ale naprawdę przyjemnie się czytało.

Bardzo podobały mi się opisy scen łóżkowych - wysublimowane, z nutką pikanterii, w dobrym smaku. Od razu widać, że ich autorką jest kobieta :)

Z pewnością nie było to tanie ramansidło, a całkiem nieźle napisana miłosna historia - poprawny język, dostateczna dawka humoru, zdarzały się nawet cięte riposty. Chętnie sięgnę po kolejne powieści tej autorki.

aali | 2015-02-16
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 lutego 2015

Sięgając po tą książkę nie spodziewałam się cudów, ot kolejne odstresowujące romansidło. Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Fabuła oczywiście przewidywalna jak to w powieściach tego typu, ale bardzo dobrze poprowadzona. Wyraziste postacie, zabawne dialogi. Czyta się bardzo dobrze.

Karolina | 2013-02-09
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 09 lutego 2013

Ciekawa książka i przyjemnie się ją czytało:)
Zabawna historia, ciekawy wątek poboczny i wiele śmiesznych dialogów:)
Polecam

k_a_s_i_a | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Książkę czytało się miło i szybko.
Historia przewidywalna. Niczym mnie nie zaskoczyła. Jednak bywały naprawdę zabawne momenty.

po-prostu-czytaj | 2016-11-25

Jak z każdym harlequinem i w tym przypadku mamy do czynienia z pięknie ukazaną, miłością, która spada na jednego z bohaterów, bez żadnego ostrzeżenia. "Ślubny kontrakt" jest typową transakcją, która ma odbyć się między dwojgiem osób. Niestety po przyszłej małżonce pozostaje tylko list z przeprosinami, więc przyszły milioner musi w bardzo szybkim czasie poszukać nowej wybrani. Tak się składa, że obok zjawia się siostra niedoszłej panny młodej, która zgadza się na tą maskaradę.
Nie trudno się domyślić, że wszystko kończy się bardzo dobrze. Trudno też szukać w tej opowieści jakiś górnolotnych sformowań, czy zdań z przesłaniem, który może ci, drogi czytelniku, towarzyszyć na lata. Ale taka jest własnie magia harlequinów. Musi być na nie zapotrzebowanie, skoro kolejni "pisarze" tworzą takie historie jak ta.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fragmenty:
• „Drogę przed siebie widzisz tylko do pierwszego zakrętu”
• „Skupiając się na przyszłych troskach, możesz przegapić to, co życie daje ci teraz”.

CARAMEL | 2013-05-07
Przeczytana: 07 maja 2013

Romans z nutką zdrady... Uwielbiam.

magdalenardo | 2011-08-11

Banalna historia miłosna - on bogaty, ona młoda, naiwna, niepozorna - "kopciuszek". Cat wspaniałomyślnie postanawia pomóc Luke`owi zatrzymać wspaniałą winiarnię na własność, a przy okazji spełnia swoje marzenie gdyż skrycie kocha Luke`a. Podpisują kontrakt małżeński, jest im zaskakująco dobrze ze sobą. Po kilku miesiącach sprawy się komplikują - co z tego wyniknie?

elima | 2011-11-25
Przeczytana: 2007 rok

Lubię wracać do tej książki. Historia bardzo pozytywna i podoba mi się za każdym razem.