Talent jest przeceniany

MT Biznes
2011-04-01
2011-04-01
Michał Lipa
biologia talent sukces psychologia pasja osiągnięcia

Okładka książki Klient anielski czy diabelski Geoffrey Colvin, Larry Selden
Klient anielsk... Geoffrey Colvin, La...

Przeczytajcie od razu pracę K. A. Ericssona bo w 80% opiera się na tym ta książka. + „Talent czy wysiłek? - dr Konrad Bocian” na YT.

Jedna z tych książek, przy których człowiek mocno żałuje, że nie trafił na nią znacznie wcześniej, na przykład w szkole podstawowej.

Całkowicie zmienia patrzenie na ludzkie osiągnięcia w praktycznie dowolnej dziedzinie.

Niezależnie od tego, czy Twoją pasją jest biznes, granie na instrumencie, zapasy, szachy, taniec, siatkówka czy też dowolna inna dziedzina, autor rozprawia się z mitami na temat osiągania w nich wybitności, powołując się na dostępne nam dane naukowe.

Z jednej strony nieco dołująca, zmuszająca do pogodzenia się ze straconym czasem, z drugiej niezwykle motywująca do działania i rozwijania własnych pasji. Polecam!

Najważniejsza książka jaką w życiu przeczytałem. Autor wykazuje w niej wręcz naukowo, że takie zjawisko jak "talent" w ogóle nie istnieje, a jeśli już to ma marginalne znaczenie. Dowodzi, że nawet tacy ludzie jak Tiger Woods, Mozart i słynna Węgierska szachistka Judit Poldgar do wszystkiego doszli ciężko i mądrą pracą.

Tytuł jest niezwykle przydatny do rozpoczęcia zmian w swoim życiu, bowiem bardzo dokładnie wyjaśnia jak stosować tak zwane "przemyślane ćwiczenia", aby zwiększać swój poziom w danej dziedzinie. Wyjaśnia także w bardzo ciekawy sposób jak to się dzieje, że jakaś czynność staje się naszą pasją.

Gorąco polecam!

Tytuł jest niezwykle przydatny do rozpoczęcia zmian w...

• Rozwój osobisty
  • Samorozwój