Rycerz ciemności

Cykl: Władcy Avalonu (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Knight of Darkness
Avalon, Camelot
Patrycja

Mężczyzna zrodzony z jasności i mroku zakochany w kobiecie, która może go zgubić na wieki Skazany na wieczne potępienie wojownik poświęci swą demoniczną duszę dla ukochanej. Czy ona poświęci to, co dla niej najcenniejsze, dla nieśmiertelnego uczucia? Varian przez niezliczone wieki służył władczyni Avalonu. Teraz niegodziwa królowa Camelotu chce przeciągnąć go na stronę mroku. Nagrodą ma być...

Varian przez niezliczone wieki służył władczyni Avalonu. Teraz niegodziwa królowa Camelotu chce przeciągnąć go na stronę mroku. Nagrodą ma być śmiertelna kobieta - piękna i niewinna.

Lecz Merewyn nie jest tak niewinna, jak sądzi Varian, i może przynieść mu rozkosz… albo śmierć. Gdy jednak i nad nią zawiśnie groźba, Merewyn musi zdecydować, czy zawierzyć życie nieśmiertelnemu, który rozpala w niej nieznany płomień. I pójść za nim w świat magii i zdrady, i oddać mu serce i ciało…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Tirindeth | 2011-05-04
Przeczytana: 02 maja 2011

Mrok i światłość to dwa osobne byty, które bez siebie nie mogłyby istnieć, a jednak nie łączą się razem. Co więc, jeśli z ciemności i jasności zrodzone zostanie dziecię? Dziecię, którego nikt nie pokocha, które zostanie wychowane w nienawiści i poczuciu, iż jedynie brutalność i okrucieństwo są drogą do wyzwolenia?

Taki właśnie był Varian duFey z Avalonu. Syn okrutnej i podstępnej kobiety oraz najświetniejszego rycerza króla Artura narodził się jako niechciany potomek, a jego rodzice nigdy nie ukrywali, jak bardzo go nienawidzą. A zatem nic dziwnego, że stał się wyrafinowanym zabójcą, który nie znał pojęcia litości i zaufania.

Ale któregoś dnia, gdy stał się świadkiem upokorzeń nieznajomej kalekiej kobiety, upokorzeń tak wielkich, że nie mógł tego znieść, postanowił stanąć w jej obronie. Każdy traktował te istotę z pogardą, co z resztą nie powinno dziwić – miała doszczętnie zdeformowane ciało, które odbierano z obrzydzeniem. Ale duFey być może zobaczył w niej siebie, tego małego...

Sunsetka | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Po śmierci króla Artura, zło nabrało mocy. W świecie w którym kiedyś panowało dobro, nastała odwieczna ciemność.
Jest mężczyzna, waleczny i odważny, którego dusza rozerwana jest pomiędzy dobrem, a złem.
Jest kobieta, która swoją niewinnością i dobrocią jest w stanie roztopić najbardziej mroczne serce.
I miłość, która jest najpotężniejsza na świecie. Miłość przeplatana z pożądaniem.

Wszystko byłoby fajne, gdyby historia nie była aż tak bardzo podobna do poprzedniej części. Liczyłam na kontynuację historii Karrigana. Na historię w której jego nowa moc - miłość - zwalczy Morganę.
Niestety, dostałam kolejną ckliwą opowiastkę, na której bardzo się zawiodłam.
Swoją drogą, w książce tej jest więcej wyjaśnień dot. historii króla Artura, wojny, Camelotu i innych niż w pierwszej części. Gdyby nie kilka wzmianek o Karriganie, książki mogłyby zamienić się ze sobą miejscami.

Kolorowa Tajemnica | 2012-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2012

Piękna postać Variana - tajemnicza, chłodna, zdecydowana, bezwzględna... zrodzona zarówno ze światła, jak i z ciemnności, kreuje tę książkę zdecydowanie na lepsze, tworzy ją już "dobrą" dla rozkochanej w nim kobiety. Jednakże motyw z rycerzami Okrągłego Stołu, Merlinem czy nawet siłami zła jest niezwykle fascynujący. W pochłanianych stronicach czuć wyraźnie to, czym chciała oczarować autorka - niezwykłymi aktami miłosnymi i idealną więzią pomiędzy dwojgiem ludźmi. Wszystko staje się magiczne i tym samym "rewelacyjnie" zgrane, tak, by stworzyć jedność.

Czytając tą ksiązkę chyba naprwde dostałam orgazmu :P Ale tak na powaznie ksiazka jakoś szczególnie mnie nie zaispirowała. W pierwszych stronach sie poznali i juz w srodku byli razem.

Youmi | 2011-07-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Och moje miłości.
Sherrilyn Kenyon jest niepowtarzalna.
Zdecydowanie moja ulubiona autorka.
Wszystkie ej wydane książki podbiły moje serce.
A ta książka jest znów wspaniała.
Jak jej wszystkie dzieła.

kasia412 | 2016-06-15

Bardzo ciekawa książka do której z pewnością wrócę. Jest dużo magii, humoru i oczywiście miłości. Polecam!

PięknoCzytania | 2012-12-05

Uwielbiam tą książkę . Jest naprawdę wyjątkowa . Pokazuję że nie tylko za wygląd można kochać .. Ciekawy pomysł . Szybka akacja . Po prostu rewelacja ^-^

Reda | 2013-04-09

Znakomita kontynuacja! Nie można się przy niej nudzić nawet przez chwilę. Doprawiona świetną dozą humoru, cudowni bohaterowie. No i oczywiście niezastąpiony Blaise, którego uwielbiam!

Joanna | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Jak najbardziej polecam, książka momentami zabawna, ciężko się od niej oderwać. Ciekawie przedstawiona historia miłości. 10/10.

daria | 2011-10-24
Na półkach: 2011, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 19 października 2011

Tylko początek jest godną kontnuacją poprzedniej części. Reszta jest poprostu dobrą książką, ale ze względu na tematykę czyli rycerze, merliny, magia mogę uznać ja za bdb :)
Czyli troszkę się zawiodłam, spodziewałam sie takiej rewelacji jak w Mieczu Ciemności, ale i tak trafia do ulubionych.