Chemia Fizyczna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
chemia, chemia fizyczna, fizyka

Nowoczesny podręcznik chemii fizycznej, cieszący się od lat niezwykłą popularnością na całym świecie. Nowatorski układ książki, staranny dobór zagadnień specjalistycznych, pomysłowy sposób prezentacji materiału i piękna, dwukolorowa szata graficzna wyróżniają ten doskonały pod względem dydaktycznym podręcznik wśród wielu innych. Autor zerwał z klasycznym podziałem materiału wskazując na...

Autor zerwał z klasycznym podziałem materiału wskazując na „służebną” rolę oraz interdyscyplinarny charakter chemii fizycznej, która umożliwia zrozumienie i opisanie zjawisk chemicznych.

Książka składa się z trzech części:
*Równowaga
*Struktura
*Przemiana

źródło opisu: http://www.techniczna.com.pl/skroty/83-01-13502-6.htm

Jusi | 2012-12-30
Na półkach: Przeczytane, Chemia

Napisana łatwym językiem, lecz jest w niej wiele błędów.

adamson | 2016-11-18
Kinga Mazur | 2016-06-22