Chemia ogólna. Cząsteczki, materia, reakcje. Tom 2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Chemistry: Molecules, Matter, & Change
978-83-01-15773-9
yokopoko

NOWOCZESNY – zagadnienia klasyczne i najnowsze odkrycia chemii, np. fulereny, przewodnictwo wysokotemperaturowe, a także jej osiągnięcia w badaniach kosmicznych. PRZYJAZNY – pytania i zadania po każdym rozdziale, odpowiedzi, uzupełnienia zawierające wiadomości matematyczne, dane doświadczalne, nomenklaturę, a także słowniczek pojęć chemicznych i skorowidz. SZCZEGÓŁOWY – m.in. drobiazgowe...

SZCZEGÓŁOWY – m.in. drobiazgowe objaśnianie przeliczania jednostek, miejsc znaczących w obliczeniach itp.

ATRAKCYJNY – graficzne objaśnienia trudnych terminów i zagadnień, różnorodne wyjaśnienia edytorskie w tekście (wyróżnienia kolorem, wytłuszczenia najważniejszych stwierdzeń).

Autorzy wyjaśniają podstawowe problemy chemii ogólnej, a także naturę oddziaływań i przebieg procesów chemicznych ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na środowisko naturalne. Podręcznik zawiera również wprowadzenie do chemii nieorganicznej, organicznej i analitycznej. Stanowi pomost między chemią nauczaną w szkole średniej a chemią wykładaną na wyższych uczelniach.

Autorzy wymagają od czytelnika jedynie podstawowej znajomości chemii, przy czym aparat matematyczny jest ograniczony do niezbędnego minimum. Stopniowo wprowadzają w świat chemii, omawiając w tomie 1:

* reakcje, równania, stechiometrię;
* stany skupienia;
* cząsteczkowy obraz materii.

Podręcznik przeznaczony dla studentów pierwszych lat kierunków chemicznych, biologii, biotechnologii, ochrony środowiska i geologii. Z pewnością skorzystają z niego licealiści, którzy znajdą tu całą wiedzę z chemii ogólnej niezbędną do przygotowania się do egzaminu maturalnego oraz egzaminów wstępnych, a także nauczyciele chemii, którzy chcą uatrakcyjnić swoje lekcje.

| 2014-08-16

Rewelacyjna w liceum, na studiach również się przydaje, ale jedynie jako przypomnienie pewnych zagadnień i przygotowanie do egzaminów ustnych. Opisy i przykłady wżynają się głęboko w pamięć dzięki pomocnym rycinom i rysunkom. Ciekawa lektura sama w sobie, dla pasjonatów i ciekawskich.

Tak jak pierwszy tom, tak i drugi jest idealny dla początkujących chemików. Wszystko napisane w sposób jasny i dość szczegółowy. Polecam:)

Wladimir_Adamowiczow | 2016-11-14

Super ksiazka, bardzo pomocna w nauce chemii nie tylko dla studentow.

Weronka26 | 2016-09-24
Daniel | 2016-05-22