Podstawy chemii nieorganicznej T.2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-13815-7
yokopoko

Jest to kolejne - zmienione - wydanie bardzo popularnego podręcznika chemii nieorganicznej, przeznaczonego dla studentów uniwersytetów i politechnik oraz wyższych szkół pedagogicznych. W książce omówiono fizykochemiczne podstawy chemii nieorganicznej oraz poszczególne grupy pierwiastków i ich związki w powiązaniu z układem okresowym. Uwzględniając postęp nauki w ostatnich latach, autor...

Uwzględniając postęp nauki w ostatnich latach, autor uaktualnił i uzupełnił podstawowe wiadomości z zakresu chemii nieorganicznej, dostosował też nomenklaturę związków do obecnie obowiązujących norm IUPAC oraz zweryfikował dane fizyczne i fizykochemiczne.

Ag2S | 2011-12-06
Przeczytana: 2002 rok

Całe mnóstwo przydatnych informacji.
Książka napisana w bardzo przystępny sposób.
Po przyswojeniu 3 części Bielańskiego, egzamin ustny z chemii nieorganicznej to była formalność, nawet przyjemność....
ale i masa nerwów ;)

Haji | 2015-06-29
Na półkach: Szkolne, Przeczytane

xDDDDDDDDDDDD hahaha..zastanawiałam się właśnie czy to tu znajdę xD

Ela | 2011-01-12

Osobiście, nie za bardzo lubię się z niej uczyć.

emiello | 2011-04-12

Nauka z niej to na przemian męka i przyjemność. Nie wiem z czego to wynika.

Podstawowy podręcznik do nauki chemii na wielu uczelniach.

Kolorowa Tajemnica | 2015-08-13
Przeczytana: 12 maja 2015