Chemia ogólna. Cząsteczki, materia, reakcje. Tom 1

Tłumaczenie: Jerzy Kuryłowicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Chemistry: Molecules, Matter, & Change
yokopoko

NOWOCZESNY – zagadnienia klasyczne i najnowsze odkrycia chemii, np. fulereny, przewodnictwo wysokotemperaturowe, a także jej osiągnięcia w badaniach kosmicznych. PRZYJAZNY – pytania i zadania po każdym rozdziale, odpowiedzi, uzupełnienia zawierające wiadomości matematyczne, dane doświadczalne, nomenklaturę, a także słowniczek pojęć chemicznych i skorowidz. SZCZEGÓŁOWY – m.in. drobiazgowe...

SZCZEGÓŁOWY – m.in. drobiazgowe objaśnianie przeliczania jednostek, miejsc znaczących w obliczeniach itp.

ATRAKCYJNY – graficzne objaśnienia trudnych terminów i zagadnień, różnorodne wyjaśnienia edytorskie w tekście (wyróżnienia kolorem, wytłuszczenia najważniejszych stwierdzeń).

Autorzy wyjaśniają podstawowe problemy chemii ogólnej, a także naturę oddziaływań i przebieg procesów chemicznych ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na środowisko naturalne. Podręcznik zawiera również wprowadzenie do chemii nieorganicznej, organicznej i analitycznej. Stanowi pomost między chemią nauczaną w szkole średniej a chemią wykładaną na wyższych uczelniach.

Autorzy wymagają od czytelnika jedynie podstawowej znajomości chemii, przy czym aparat matematyczny jest ograniczony do niezbędnego minimum. Stopniowo wprowadzają w świat chemii, omawiając w tomie 1:

* reakcje, równania, stechiometrię;
* stany skupienia;
* cząsteczkowy obraz materii.

Podręcznik przeznaczony dla studentów pierwszych lat kierunków chemicznych, biologii, biotechnologii, ochrony środowiska i geologii. Z pewnością skorzystają z niego licealiści, którzy znajdą tu całą wiedzę z chemii ogólnej niezbędną do przygotowania się do egzaminu maturalnego oraz egzaminów wstępnych, a także nauczyciele chemii, którzy chcą uatrakcyjnić swoje lekcje.

Książka idealna dla maturzystów zdających chemie rozszerzoną oraz początkujących studentów chemii. Nie zawiera "naukowego bełkotu" którego młody człowiek poprostu nie zrozumie, wszystko jest wytłumaczone w sposób jasny i poparte jest wieloma przykładami + zawiera zadania po każdym dziale. Polecam:)

yokopoko | 2010-04-18

Przystępnie opisany materiał, poparty przykładami i zastosowaniami. W sam raz dla młodego chemika. :)

| 2014-08-16

Rewelacyjna w liceum, na studiach również się przydaje, ale jedynie jako przypomnienie pewnych zagadnień i przygotowanie do egzaminów ustnych. Opisy i przykłady wżynają się głęboko w pamięć dzięki pomocnym rycinom i rysunkom. Ciekawa lektura sama w sobie, dla pasjonatów i ciekawskich.

Wredna_Nina | 2011-11-28

Niestety bardzo trudną ja gdziekolwiek dostac, wiec jak na razie otrzymanie jej jest wrecz niemozliwe.

Scheidt | 2016-10-21
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane