Kresy, czyli obszary tęsknot

978-83-08-04336-3
Kresy
historia
Michał

Eseje historyczne znakomitego historyka sztuki i pisarza poświęcone północnym i południowo-wschodnim kresom dawnej Rzeczypospolitej od niemal początków naszej państwowości po czasy współczesne. Autor jest zwolennikiem ?równości każdego narodu w korzystaniu z przysługujących mu praw i obowiązków?. Rozważania o współpracy kulturalnej niwelującej zajadłości nacjonalistyczne między narodami tej części Europy, nie przeszkadzają autorowi snuć osobistych wspomnień i refleksji na temat własnej podróży sentymentalnej przez Podole, Wołyń i Litwę.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com