Sztuka w Polsce: Od I do III Rzeczypospolitej

978-83-01-15186-7
sztuka, Polska
sztuka
Snoopy

Synteza historii sztuki i kultury polskiej od manieryzmu po współczesność! Kontynuacja książki prof. Tadeusza Chrzanowskiego Sztuka w Polsce. Od Piastów do Jagiellonów. W barwny i przystępny sposób prezentuje sztukę 4 stuleci – od początków monarchii elekcyjnej do lat 80. XX wieku – powstającą na ziemiach należących w poszczególnych okresach do Rzeczypospolitej i tworzących z nią wspólny krąg...

Synteza historii sztuki i kultury polskiej od manieryzmu po współczesność!

Kontynuacja książki prof. Tadeusza Chrzanowskiego Sztuka w Polsce. Od Piastów do Jagiellonów. W barwny i przystępny sposób prezentuje sztukę 4 stuleci – od początków monarchii elekcyjnej do lat 80. XX wieku – powstającą na ziemiach należących w poszczególnych okresach do Rzeczypospolitej i tworzących z nią wspólny krąg kulturowy. Nakreśla szeroką panoramę naszej sztuki, przypominając dokonania najwybitniejszych twórców oraz przybliżając sylwetki mniej znanych artystów i ich zapomniane dzieła.

Snoopy | 2010-05-01
Nine | 2016-02-07