Słownik kultury polskiej

Wydawnictwo: Kluszczyński
LubimyCzytać

Książka ma ułatwić rozpatrzenie się w "jestestwie swoim". Prezentuje twórców i osiągnięcia polskiej sztuki, literatury, muzyki, teatru, filmu, humanistyki, zwraca uwagę na kulturotwórczą rolę języka, na wagę świadomości wspólnych dziejów, obyczajów, religii, na miejsca, symbole, stereotypy, na tzw. Cechy narodowe i rejony wyobraźni. Poznanie tej barwnej mozaiki pozwoli czerpać satysfakcję z bycia Polakiem.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!