Wspólniczki szatana. Czarownice na ziemiach polskich

Seria: W Kręgu Średniowiecza
Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Egros
historia
Małgośka

Jest to książka ukazująca "polowanie na czarownice" na ziemiach współczesnej Polski (Dolny i Górny Śląsk, Wielkopolska, Małopolska, Pomorze, Mazowsze). Przedstawiona w chronologicznym zarysie historia funkcjonowania czarów, została uzupełniona o proces zmian Kościoła wobec osób parających się magią. Czytelnik dowie się, jak powstanie Św. Inkwizycji oraz przekazanie kompetencji sądom świeckim, doprowadziło do masowych egzekucji. Klimat epoki w dużym stopniu oddają oryginalne cytaty, m. in. z przesłuchań prowadzonych przez sędziów i kata w trakcie torturowania, zwykle niewinnych kobiet.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.empik.com/wspolniczki-szatana-wrzesinsk...»

Małgośka | 2012-05-13
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 13 maja 2012

pozycja z marnym warsztatem, ale czyta się znośnie... ot - taka tam czytanka na dobranoc ;)

tytuswalus | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Cieniutka książeczka, szybko się czyta. W dużym skrócie ujmuje historię inkwizycji na ziemiach polskich. Obfituje w wiele cytatów z dawnych ksiąg np: z XIII-wiecznego Katalogu Magii mnicha Rudolfa, czy Młot na Czarownice (z1486r) oraz opisuje kilkanaście ciekawszych przykładów z dawnych ksiąg sądowych.

| 2017-01-26
Przeczytana: styczeń 2015