Sztuka w Polsce: Od Piastów do Jagiellonów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15185-0
sztuka, Polska
sztuka
Snoopy

Bogato ilustrowana publikacja łącząca zalety albumu i kompendium wiedzy o sztuce. Prof. Tadeusz Chrzanowski, jeden z najwybitniejszych polskich historyków sztuki i popularyzatorów tej dyscypliny, w barwny i przystępny sposób opisuje architekturę, malarstwo, rzeźbę oraz rzemiosło artystyczne tworzone na terenach polskich od początków państwowości do śmierci Zygmunta Augusta. Indeksy nazwisk i topograficzno-rzeczowy ułatwiają szybkie wyszukiwanie informacji o konkretnym twórcy, dziele lub miejscu, w którym się ono znajduje.

Nanami | 2014-03-02
shadows | 2013-11-17