Kariera Richarda Nixona

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
smudge_90

Murzyński strażnik Frank Wills, który pewnej nocy czerwcowej wpadł na trop włamywaczy w kompleksie waszyngtońskich gmachów Watergate i zaalarmował policję, musiałby być tęgim prorokiem, aby odgadnąć finał na pozór banalnego incydentu. Ale wkrótce okazało się, że nici prowadzą do Białego Domu - afera Watergate przytłoczyła Amerykę i posłużyła do ukucia śmiertelnej broni przeciw Nixonowi. Po raz pierwszy w historii USA kariera prezydenta została zdruzgotana lawiną kryminalnych oskarżeń. Co się za tym kryło?

Jako korespondent akredytowany przy Białym Domu, Maksymilian Berezowski spędził pięć lat w USA, z bliska obserwował Nixona i jego otoczenie, poznał tajniki amerykańskiej kuchni politycznej.

Pasjonującą książkę autora wielu znanych pozycji czyta się jak dramatyczną opowieść. Odsłania ona przed czytelnikiem kulisy spraw nieznanych i frapujących, kreśli portrety ludzi i tło ważnych wydarzeń; łączy walory poznawcze z wartką i sugestywną narracją.

źródło opisu: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 1976

źródło okładki: zdjęcie autorskie