Wiedźma z Buchenwaldu

Seria: Żółty Tygrys
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
ZosiaVelZocha

Historia niemieckiego obozu pracy w Buchenwaldzie od dnia utworzenia do momentu wyzwolenia, tj. 10 kwietnia 44 r. W książce ukazana jest bezwzględność komendanta obozu, Kocha i jego żony oraz podległych mu esesmanów. Książka doskonale przedstawia organizację obozu oraz surowe zasady, jakie tam panują. W końcowej części książki znajduje się opis procesów sądowych oprawców, którzy rządzili w Buchenwaldzie i doprowadzili do śmierci i kalectwa wielu więźniów.

źródło opisu: własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie