Kręgi, Cuda, Kwanty

Wydawnictwo: Kos
Kręgi, Cuda, Kwanty
Michał

Trudno w kilku zdaniach oddać oryginalną koncepcję firmującego ten tom tandemu znanych dziennikarzy, która pozwala połączyć ze sobą w jedną całość tak, wydawałoby się, odległe fenomeny, jak: religijne objawienia i piktogramy w zbożu, stygmaty i eksperymenty spod znaku paradoksu kota Schroedingera, teorie Carla Gustava Junga i holograficzną budowę wszechświata, cud świętego Januarego z działaniem świadomości grupowej. Nie ulega natomiast wątpliwości, że Kręgi, cuda, kwanty stanowią z jednej strony, wyzwanie dla wszystkich, którzy usiłują badać i analizować rzeczywistość jedynie za pomocą szkiełka i oka, z drugiej zaś, osób trafnie uznających prymat ducha nad materią, niepotrzebnie natomiast lekceważących intelekt jako równoprawne, obok odczytów intuicyjnych czy szerzej: pozazmysłowych, narzędzie badania rzeczywistości.

źródło opisu: Wydawnictwo KOS, 2009

źródło okładki: www.kos.com.pl

Adam | 2013-03-13
Przeczytana: 2010 rok

bardzo zacna książka, chociaż napisana ciężkim językiem ze względu na obfite naładowanie terminologią sięgająca najróżniejszych dziedzin nauki. trzeba się skupić solidnie, ale moim zdaniem dodaje to wyłącznie tej publikacji kolejnych pozytywnych aspektów.

Michał | 2011-03-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Świetna książka. Ciekawe teorie łączące nowoczesną fizykę kwantową z religijnymi cudami, świadomością i znaczeniem kręgów. Mój ulubiony dział to kwanty :).

Majka | 2014-10-30
Przeczytana: 30 października 2014

Bardzo nierówna i niespójna książka, z dobrymi i przegadanymi fragmentami. Miałam nadzieję na coś mniej faktograficznego, a więcej wjaśniającego. W sumie więc jestem zawiedziona chociaż nie mogę powiedzieć, żeby książka była niewartościowa. Po prostu rozminęła się z moimi oczekiwaniami.

livrer | 2011-12-22
Przeczytana: 28 grudnia 2012