111 filmów z Duszą. Metafizyka w kinie.

Okładka książki 111 filmów z Duszą. Metafizyka w kinie. Wojciech Chudziński, Przemysław Nowakowski, Marek Rymuszko
Okładka książki 111 filmów z Duszą. Metafizyka w kinie.
Wojciech ChudzińskiPrzemysław Nowakowski Wydawnictwo: Biały Wiatr film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Biały Wiatr
2015-04-17
2015-04-17
film kino reżyserzy aktorzy metafizyka dusza recenzje

Okładka książki Powrót nieuchwytnej siły Anna Ostrzycka, Marek Rymuszko
Powrót nieuchw... Anna Ostrzycka, Mar...
Okładka książki Nieuchwytna siła Anna Ostrzycka, Marek Rymuszko
Nieuchwytna siła Anna Ostrzycka, Mar...

Fajne opisy filmów ocierających się o parapsychologię, metafizykę i ezoterykę. No i współautorem jest nasz niezapomniany Marek Rymuszko, twórca genialnego Nieznanego Świata.

Znakomity przewodnik po filmach, które zdecydowanie warto obejrzeć. Na 2-4 stronach, czyli zwięźle, treściwie i na temat autorzy błyskotliwie scharakteryzowali treść filmów, odnosząc się do innych tytułów, jak również ukazując czytelnikom szersze spojrzenie na podejmowane w obrazach zagadnienia.

Filmy pogrupowano w działach:
Wizjonerzy XXI wieku,
Perły na pewno nie z lamusa,
Głośne i dobre,
Po roku 2010.

Filmy pogrupowano w działach:
Wizjonerzy XXI wieku,
Perły na pewno nie z...

Autorzy przedstawiają filmy nietuzinkowe, dotykające sfery duchowej, filozoficznej, zgłębiające psychikę ludzką i socjologię. Nie zapominają przy tym o filmach, które były tzw. kamieniami milowymi, które kształtowały poglądy następnych pokoleń na temat odbioru i robienia kina.

Cieszę się, że przeczytałem. Dowiedziałem się, jak wielkie mam jeszcze zaległości w oglądaniu. Ale bez obaw, autorzy uświadomili mnie, jaki ze mnie jeszcze prawiczek. Najlepsze filmy w dobrej książce. Polecam.

W tym zabieganym, zwariowanym świecie nie ma czasu na oglądanie wszystkiego, a najbardziej durne filmy są najlepiej rozreklamowane, bo muszą zarobić, aby się zwrócić. Po przeczytaniu książki będzie wiadomo na co zwrócić uwagę, poświęcić najcenniejsze i najbardziej ulotne dobro, jakim jest dany nam czas.

Nigdy nie lubiłam się uczyć, plułam na belfrów i nudne podręczniki szkolne, wolałam oglądać telewizję. Byłam podobna do mojego dziadka, który zawsze mówił, że: ciepał kamieniami w szkolne szyby. Nauka o kinie, podręcznik o filmach – to co innego, to coś nowego, to pasja i magia ruchomych obrazków, uwielbiam to! Książka dla ludzi takich jak ja, czyli miłośników X muzy. Wszyscy nimi jesteśmy.

Z dużym trudem przechodzi to przez gardło mola książkowego, ale prawda jest taka, że obecnie filmy (obrazy) zdominowały kulturę – nie tylko zresztą masową. Zatem oglądajmy, ale proszę, nie wszystko, a wybitne dzieła – w wyborze tych najlepszych bezcenną pomocą będzie 111 filmów z duszą. Polecam.

• Kupić?
  • Ptaszek za ptaszkiem....
  • Film
  • O filmach/ nieprzeczytane