Bandyci

Okładka książki Bandyci Robert Muchamore
Okładka książki Bandyci
Robert Muchamore Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: CHERUB (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
CHERUB (tom 11)
Brigands M.C
Egmont Polska
2011-01-01
2011-01-01
Bartłomiej Ulatowski
Robert Muchamore Cherub thriller literatura szpiegowska sensacja kryminał literatura dziecięca i młodzieżowa

Bardzo przyjemna i ciekawa książka. Cała opowieść Dante'ego daje super odskocznię i pokazuje pierwsze chwilę w Cherubie, gdzie poznaje Laurę, która podobnie, jak on - dopiero trafiła do organizacji. Perspektywa cofnięcia się o cztery lata jeszcze raz pokazuje nam siostrę James'a, kiedy jeszcze była małą dziewczyną.
Wątek z motocyklistami udowadnia po raz kolejny, że autor chcę zachwycić swoich czytelników i pokazuje kolejne losy, lata i nowe misje naszych bohaterów pomimo, że jest to już 11 tom i wydawałoby się, że seria będzie już się nudzić. Jest wręcz przeciwnie!
Polecam i zachęcam Was do sięgnięcia po tą serię!

Wątek z motocyklistami udowadnia po raz kolejny, że autor...

Bandyci to „największa dotychczas książka w serii" – mówi sam autor, Robert Muchamore. „Nie lubię monotonni. „Generał” to była historia, w której epicentrum są agenci Cheruba i ich szkolenie. Chciałem, żeby „Bandyci” byli ewidentnie o czym innym. Fabuła tej książki skupia się wokół chłopca o imieniu Dante i wielkiej misji, którą mu przydzielono – celem jest infiltracja i obalenie niebezpiecznego gangu motocyklowego”.

Kolejna świetna część CHERUBA.

Kolejna świetna część CHERUBA.

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

Wstrząsająca część. Porównując do 1 nie ma tu już miejsca ani sytuacji odpowiednich dla młodszych czytelników. Im dalej tym brutalniej.

1944

Na początku nie podobało mi się, że połowa książki jest poświęcona opisywaniu zdarzeń niezwiązanych z CHERUBEM. Później jednak się przyzwyczaiłam i nawet spodobało mi się to cofnięcie w czasie, a kiedy Dante pojawił się w kampusie fajnie było zobaczyć to jego i Laury oczami. I zabawnie było przeczytać o tym, że Zara nie planowała więcej dzieci po Joshui, a obecnie dowiadujemy się, że jest w trzeciej ciąży :D Kiedy zaczęła się właściwa akcja było o wiele lepiej, czytało się szybko i z zainteresowaniem! James jak zawsze świetny, ale pomysł wrócenia do Kerry wydał mi się zły, ponieważ pewnie znowu będą się kłócić, zwłaszcza że ją okłamał. Niemniej przygody agentów czytałam jak zawsze z wielką przyjemnością!

Fantastyczna książka

Fantastyczna książka

Dante to żywy ośmiolatek, który prowadzi nie do końca zwyczajne życie. Jego ojciec należy do Bandytów - legendarnego gangu, którego członkowie jeżdżą na superszybkich motorach, spotykają się na zjazdach i przede wszystkim nie stronią od przemocy. Mały żyje w pewnego rodzaju rozdarciu - przy mamie musi wyrażać się uprzejmie, słuchać jej. Za to przy ojcu może bić się z przyjaciółmi, przeklinać, jeździć na motorze.Wraz z dwójką braci i dwiema siostrami żyje w małym gospodarstwie za miastem . Do czasu, gdy ojciec nie zgadza się na podpisanie pewnych papierów. W efekcie Bandyta, a wcześniej przyjaciel rodziny, zabija jego rodziców , dwójkę braci i starszą siostrę. Jemu i jego malutkiej siostrzyczce Holly udaje się ledwo ujść z życiem. Ale nadal nie są bezpieczni.
Pięć lat później Dante - członek CHERUBA (czyli tajnej rządowej organizacji, która wykorzystuje dzieci do międzynarodowych misji) otrzymuje zaproszenie na misję , której celem jest doprowadzenie zabójcę jego rodziny za kratki.
Chłopak przede wszystkim pragnie się zemścić na oprawcy bliskich.
Czy misja wypali i członek gangu Bandytów trafi za kratki?
A jeśli nie , to czy chłopak zemści się za śmierć swoich rodziców?

Kolejna część świetnej sagi Roberta Muchamore. Książki są przeznaczone głównie dla młodzieży, jednak uważam , że przypadną do gustu nawet "troszkę starszym" :)

W tym tomie nie było niczego co mnie zachwyciło lub zaciekawiło. Nowa postać, czyli Dante, jest kompletnie papierowa - nie potrafiłabym wskazać chociażby trzech cech jego charakteru. Chyba najgorsza część jak dotąd.

Jedna z najlepszych części CHERUBA, bo nie ma to jak dobra bijatyka i motory :)

Jedna z najlepszych części CHERUBA, bo nie ma to jak dobra bijatyka i motory :)

• Przygodowe
  • CHERUB