Historia myśli socjologicznej. Wydanie nowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Peloponez

Nie jest to powtórzenie dwóch (identycznych) wydań poprzednich, ponieważ od czasu ich opublikowania (1981, 1983) ukazało się wiele nowych pozycji, a w socjologii dokonały się zmiany, które w historii dyscypliny musiały zostać uwzględnione. Także historia socjologii jako subdyscyplina poczyniła w tym czasie zauważalne postępy. Ogólny charakter i układ książki pozostają bez zmian, jednak tekst został przez autora opracowany na nowo (poprawki stylistyczne, cytaty uzgodnione z nowymi przekładami itp.), a w niektórych partiach (zwłaszcza dotyczących socjologii nowszej) uzupełniony (dodany rozdział 18 - Teorie cywilizacji oraz rozdział 22 - Współczesna myśl socjologiczna). Znacząco została też poszerzona bibliografia znajdująca się na końcu książki. Pozycja posiada również Indeks osób oraz Indeks rzeczowy.

źródło opisu: www.pwn.pl

źródło okładki: www.pwn.pl

SiM | 2011-07-27

Najlepszy przyjaciel studenta socjologii (niekoniecznie z wyboru:)

| 2013-06-05
Przeczytana: 2008 rok

na socjologii narzeka sie na ta ksiazke, ze dluga i ze koszmar socjologa, a wlasciwie niezle sie to czytalo, lalka prusa byla dla mnie sto razy gorsza, nie mowiac o verbose opisach przyrody orzeszkowej przy ktorych zasypialam. najbardziej podobal mi sie opis zycia w starozytnosci, czytywalam kiedys pasjami mitologir grecka, bylo to swojego rodzaju uzupelnienie.
oczywiscie jest to ksiazka naukowa, wiec nie jest to jednak czytanka na chwile relaksu z kawka na tarasie.

ghaia | 2014-01-06

Może to objaw masochizmu, ale styl i treść tego opasłego tomiszcza naprawdę mi się podobały ;)

Kruszynka | 2016-01-18

Naprawdę przydatna i przystępnie napisana. Zbiór najważniejszych informacji o ważnych postaciach dla socjologii. Mam tylko jedno zastrzeżenie - autor nie ukrywa swoich sympatii, np. mówi o nieprzydatności Comte'a i ciągłej aktualności Marksa... W książce naukowej chyba nie ma miejsca na opinie... :)

Mathias | 2016-01-10

Dobry podręcznik akademicki, chociaż wymaga ciągłych poprawek.

Paulina | 2011-07-23

Masakra na studiach ;)