Zabawy edukacyjne trzylatka

Seria: Akademia Malucha
Wydawnictwo: Wilga
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka: poprawia umiejętności manualne dziecka uczy kolorów i kształtów ćwiczy wyobraźnię i koncentrację rozwija myślenie uczy orientacji przestrzennej Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

AnnaSikorska | 2017-03-06

Rysowanie i kolorowanie jest jedną z bardzo ważnych czynności dzieci. Nasze pociechy uczą się wówczas prawidłowo trzymać kredkę, ćwiczą koncentrację, motorykę małą i pozwalają dziecku na rozwijanie zmysłu artystycznego. Im wcześniej zaczynamy przygodę z przyborami do pisania tym lepiej. My zaczęłyśmy nim córka skończyła rok. Do pracy używałyśmy nietoksycznych kredek dla rocznych dzieci. Spontaniczne rysowanie po kartkach było jedną z ważnych aktywności pozwalających wyciszyć się, zająć w czasie nudnych zakupów czy czasem wspólnego kreślenia „ślimaków”. Takie spontaniczne rysowanie jest doskonałym wstępem do dalszej nauki rysowania ukierunkowanego, czyli z wykorzystaniem kolorowanek.
Dwuletnie dzieci mogą śmiało sięgać po pierwsze kolorowanki, dzięki którym nauczą się dokładności, cierpliwości. Wzory dostosowane do poziomu umiejętności dziecka pozwalają na rozwijanie umiejętności grafomotorycznych. Poza funkcjami motorycznymi taka praca pozwala dzieciom na relaks, rozwijanie pracy...

Eveleen | 2011-07-05
Bookworm | 2015-02-12