Graj lepiej na gitarze

978-83-7495-919-3
gitara, nauka gry,
poradniki
Pomensku

Studiując 55 łatwych do opanowania lekcji Czytelnik tej książki może zacząć grać na gitarze, a następnie szybko udoskonalić swoje umiejętności. Materiał podzielony na trzy części - "Podstawy", "Doskonalenie gry" i "Podejście twórcze" - jest progresywnym kursem z ćwiczeniami, diagramami prostych chwytów akordowych, planem codziennego doskonalenia gry na instrumencie oraz wskazówkami...

Materiał podzielony na trzy części - "Podstawy", "Doskonalenie gry" i "Podejście twórcze" - jest progresywnym kursem z ćwiczeniami, diagramami prostych chwytów akordowych, planem codziennego doskonalenia gry na instrumencie oraz wskazówkami pomagającymi zbliżyć się do brzmień i stylów ulubionych gitarzystów, a także wyczerpującym przewodnikiem pozwalającym zdobyć pewność i uzyskiwać w grze efekty odpowiednie do umiejętności.

Podstawy

Chwyty akordowe / Techniki zmian akordów / Gra pełnymi akordami / Triada harmoniczna / Gra na jednej strunie / Łączenie akordów z melodią / Arpeggio

Doskonalenie gry

Chwyty barré / Power chords / Tłumienie na progach / Tłumienie prawą dłonią / Gra solowa / Przednutki / Akordy septymowe / Blues / Fingerpicking / Pedały i efekty gitary elektrycznej

Podejście twórcze

Modyfikowanie akordów barré / Komponowanie piosenek / Akordy rozszerzone / Alternatywne stroje / Technika slide / Finger-tapping / Flażolety / Gitara klasyczna

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11383

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/files/okladki/duze/011383.jpg