Velazquez, malarstwo
sztuka

Nowa seria, poświęcona wielkim mistrzom i kierunkom w malarstwie od średniowiecza do końca XX wieku, przedstawia kluczowe momenty w historii sztuki zachodnioeuropejskiej. Z treścią każdego tomu, zawierającego syntetycznie przedstawione informacje i ponad 300 barwnych ilustracji, można zapoznać się na trzy sposoby: przyjmując za punkt wyjścia życie i twórczość artysty, kontekst historyczny i artystyczny lub analizę poszczególnych dzieł. Korzystanie z książki ułatwiają kolorowe paski na marginesie każdej strony.

źródło opisu: www.kdc.pl

źródło okładki: www.kdc.pl

Ania | 2014-03-01

Choć nie jest to mój ulubiony malarz i jestem osobą słabowidzącą bardzo lubię przeglądać tę książkę i podczytywać zawarte tam teksty zawierające ciekawostki i informacje biograficzne.

Avalon | 2016-04-13
rasilio | 2015-10-01