sztuka, malarstwo, Friedrich, romantyzm
sztuka

Świadek narodzin nowoczesnej Europy, epoki marzeń i rozczarowań, Caspar David Friedrich zwraca się w swej twórczości przede wszystkim ku naturze. Zainspirowany poezją i filozofią romantyzmu, oddaje w swoich obrazach uczucie osamotnienia, którego doświadcza w obliczu tajemniczych wyroków losu. W jego malarstwie samotne postacie, zagubione wśród mgieł i ruin, przywodzą na myśl wciąż aktualne pytania o sens ludzkiej egzystencji.

źródło opisu: Rzeczypospolita, 2006

źródło okładki: www.kdc.pl

ravenstag | 2012-04-03

W moim odczuciu - album bez ducha. Nie do końca skoncentrowany na tym co ważne - zarówno w życiu artysty, jak i w malarstwie.

Avalon | 2016-05-18
laurauzeda | 2015-04-24