sztuka, malarstwo, Friedrich, romantyzm
sztuka

Świadek narodzin nowoczesnej Europy, epoki marzeń i rozczarowań, Caspar David Friedrich zwraca się w swej twórczości przede wszystkim ku naturze. Zainspirowany poezją i filozofią romantyzmu, oddaje w swoich obrazach uczucie osamotnienia, którego doświadcza w obliczu tajemniczych wyroków losu. W jego malarstwie samotne postacie, zagubione wśród mgieł i ruin, przywodzą na myśl wciąż aktualne pytania o sens ludzkiej egzystencji.

źródło opisu: Rzeczypospolita, 2006

źródło okładki: www.kdc.pl

lolipop13 | 2017-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Dla mnie kolejny przykład tego, jak nierówna jest to seria książek. Można tu obejrzeć ilustracje z dziełami Friedricha, ale treść jest bardzo słabiutka. Odniosłam wrażenie, że praktycznie nic nowego się nie dowiedziałam o artyście. Zabrakło ducha, może odrobiny polotu albo zaangażowania.

ravenstag | 2012-04-03

W moim odczuciu - album bez ducha. Nie do końca skoncentrowany na tym co ważne - zarówno w życiu artysty, jak i w malarstwie.

Anna | 2017-05-07
Na półkach: K 1, Przeczytane, Posiadam