Krajobraz z tęczą. Sylwetki artystów od Fidiasza do Picassa

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Sztuka, malarstwo, biografie
sztuka

Książka jest zbiorem opowiadań o życiu i twórczości wielkich artystów - malarzy, rzeźbiarzy, architektów. Stanowi ona pierwszy etap na drodze do poznania twórców dzieł, które od wieków szanuje i podziwia cały świat cywilizowany.

Lexie | 2017-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Książka chyba najlepiej nadaje się dla młodzieży. Autorka opisuje znanych artystów i tło historyczne, które towarzyszyło ich życiu i twórczości tak, jakby opowiadała jakąś historię. To sprawia, że czyta się lekko i przystępnie. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Nigdy nie byłam wielką fanką sztuki, ale nawet dla mnie lektura okazała się ciekawa. Chociaż przebrnięcie przez całość zajęło mi sporo czasu. Szkoda też, że nie pojawił się choć jeden polski artysta.
Książka jest dosyć stara, wiec niestety wszelkie ilustracje są czarno-białe, co w przypadku obrazów nie pozwala na dobrą ich analizę. Mam wrażenie, że gdyby książka została wydana w kolorze i miała dobry marketing, to dzisiaj mogłaby się stać dość popularna.

Ania | 2016-06-27

Książka (wbrew pozorom) bardzo wciągająca. Każda sylwetka artysty przedstawiona jest w sposób interesujący, z omówieniem najważniejszych dzieł. Lektura łatwa, lekka i przyjemna, acz pouczająca. Polecam wszystkim, którzy są chociaż odrobinę zainteresowani historią sztuki.

Ola | 2018-01-25
wcieniusztuki | 2017-12-09