Martynka w wesołym miasteczku

Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Publicat
Martine à la foire

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki.
W tej książce znajdziecie ciepłą opowieść o przyjeździe Wesołego miasteczka! Martynka uwielbia kręcić się na karuzeli, ale ogromna huśtawka trochę ją onieśmiela. Zaś Pufek nie może się poznać w krzywym zwierciadle.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

Przygody o Martynce to pomysł dwóch francuzów - Marcela i Gilberta. Gdy byłam mała zakochałam się w Martynce, Pufku, Jasiu już od pierwszych stron. Tą serię zauważyłam w kiosku, a pewnie zainteresowałam się nią, ponieważ widniało moje imię. Teraz czytam ją mojemu bratu. Mogłoby się wydawać, że to seria dla dziewczynek, ale także spodoba się chłopcom.

Pierwsza książeczka opowiada o wyjeździe taty z dziećmi do wesołego miasteczka. Opisane są w niej standardowe atrakcje takiegoż miejsca. Moje rodzeństwo z wielkim zainteresowaniem słuchało o Pufku, który zrobił się gruby przez lustro, czy o Martynce i jej bratu na karuzeli.Śmieli się przy tym do rozpuku i byli smutni tak samo, jak bohaterowie, gdy wycieczka się skończyła.

Madzik | 2016-01-21

Książka ani zabawna, ani pouczająca.
Kiedy Jaś krytykuje siedzącą za nim w samochodziku "małolatę" i niemal z pogardą zastanawia się, jakie jej ojciec ma auto, miałam ochotę zamknąć książkę i nigdy do niej nie wracać. W sumie żałuję, że tego nie zrobiłam, bowiem końcówka to szarpanie psa za smycz, aby wyprowadzić go z wesołego miasteczka.
Żałuję, że właśnie od tej pozycji rozpoczęliśmy przygody z Martynką.

Ola Gorzkiewicz | 2014-04-01

Super książeczka, którą przeczytałam w dzieciństwie :)

Asia | 2013-03-17

Baaaaardzo lubię Martynkę, ta książeczka mi się też bardzo spodobała.

Malycielaczek | 2011-07-26

całkiem fajna i nawet troch śmieszne

Gosia | 2016-05-10
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane