Martynka w wesołym miasteczku

Tłumaczenie: Wanda Chotomska
Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Publicat
Martine à la foire

Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki.
W tej książce znajdziecie ciepłą opowieść o przyjeździe Wesołego miasteczka! Martynka uwielbia kręcić się na karuzeli, ale ogromna huśtawka trochę ją onieśmiela. Zaś Pufek nie może się poznać w krzywym zwierciadle.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

Lidka | 2017-06-13

Dla dziewczynek w wieku od 3 do 9 lat (i wyżej ;) ) świetna seria o Martynce i jej ciekawych przygodach.Często pouczających ,dających pozytywną energię i po prostu bawiących czytelnika. Polecam

Przygody o Martynce to pomysł dwóch francuzów - Marcela i Gilberta. Gdy byłam mała zakochałam się w Martynce, Pufku, Jasiu już od pierwszych stron. Tą serię zauważyłam w kiosku, a pewnie zainteresowałam się nią, ponieważ widniało moje imię. Teraz czytam ją mojemu bratu. Mogłoby się wydawać, że to seria dla dziewczynek, ale także spodoba się chłopcom.

Pierwsza książeczka opowiada o wyjeździe taty z dziećmi do wesołego miasteczka. Opisane są w niej standardowe atrakcje takiegoż miejsca. Moje rodzeństwo z wielkim zainteresowaniem słuchało o Pufku, który zrobił się gruby przez lustro, czy o Martynce i jej bratu na karuzeli.Śmieli się przy tym do rozpuku i byli smutni tak samo, jak bohaterowie, gdy wycieczka się skończyła.

Madzik | 2016-01-21

Książka ani zabawna, ani pouczająca.
Kiedy Jaś krytykuje siedzącą za nim w samochodziku "małolatę" i niemal z pogardą zastanawia się, jakie jej ojciec ma auto, miałam ochotę zamknąć książkę i nigdy do niej nie wracać. W sumie żałuję, że tego nie zrobiłam, bowiem końcówka to szarpanie psa za smycz, aby wyprowadzić go z wesołego miasteczka.
Żałuję, że właśnie od tej pozycji rozpoczęliśmy przygody z Martynką.

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Cukiereczek85 | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Czytamy przygody Martynki do poduszki, dziś były zabawy w wesołym miasteczku. Oczywiście koło Martynki nie mogło zabraknąć Pufka :)

Ola Gorzkiewicz | 2014-04-01

Super książeczka, którą przeczytałam w dzieciństwie :)

Asia | 2013-03-17

Baaaaardzo lubię Martynkę, ta książeczka mi się też bardzo spodobała.

Malycielaczek | 2011-07-26

całkiem fajna i nawet troch śmieszne

Kaila7 | 2017-06-18
Na półkach: Przeczytane, Martynka